۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
کد مطلب : ۱۰۳۰

پویش "۵۰-۲۰" وزارت بهداشت در سال مالی دشوار دولت + جزییات

از ابتدای آذر ماه پویش "۵۰-۲۰"در حوزه سلامت کلید خورد، پویشی که قرار است طی آن در ۲۰ هفته، ۱۰۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی به بهره‌برداری برسد.
پویش "۵۰-۲۰" وزارت بهداشت در سال مالی دشوار دولت + جزییات
به گزارش پایگاه خبری خبردارو به نقل از ایسنا، بعد از سفر رییس جمهور به آذربایجان شرقی قرار شد وزارت بهداشتی‌ها در پویشی به نام ۲۰۵۰ شرکت کنند و طی آن ۱۰۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی را با تمرکز بر مناطق محروم و کمتر برخوردار در ۲۰ هفته و در هر هفته با افتتاح ۵۰ پروژه، به بهره‌برداری برسانند. اکنون این پویش آغاز شده و قرار است تا پایان هفته سلامت در اردیبهشت ماه سال آینده به پایان برسد.

بهره‌برداری از ۸۵۰۰ تخت بیمارستانی

در این زمینه دکتر سید کامل تقوی‌نژاد- معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جزییات بهره‌برداری از ۱۰۰۰ پروژه عمرانی وزارت بهداشت، گفت: این پروژه‌ها در کل کشور و شامل پروژه‌های بهداشتی و درمانی است؛ به‌طوری که در قسمتی از این پروژه‌ها حدود ۶۹ پروژه ساخت بیمارستان با ظرفیت حدود ۸۵۰۰ تخت به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین در بخش‌هایی چون ایجاد اورژانس‌های بین‌جاده‌ای، اورژانس‌های بیمارستانی، ایجاد تسهیلات زایمانی، کلینیک‌های تخصصی و مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت نیز پروژه‌هایی را افتتاح خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه این طرح در سراسر کشور با تمرکز بر مراکز کمتر برخوردار انجام می‌شود، افزود: افتتاح این پروژه‌ها به تدریج از ابتدای آذر ماه آغاز شده و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا دو ماهه ابتدایی سال آینده همه این پروژه‌ها به بهره‌برداری می‌رسند.
تقوی‌نژاد ادامه داد: اعتبار مربوط به این پروژه‌ها از محل‌های مختلف اعم از اعتبارات یک درصد ارزش افزوده، اعتبارات عمومی و در برخی موارد از اعتبارات اختصاصی وزارت بهداشت تامین شده است. همچنین برخی پروژه‌ها به‌ویژه در بخش بهداشت با مشارکت خیرین و مسئولین استانی اجرا می‌شوند که بر اساس توافق‌نامه‌ای که در سراسر کشور با استانداران داشتیم، این پروژه‌ها به بهره‌برداری می‌رسند.
در عین حال دکتر کیانوش جهانپور- رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه افتتاح این ۱۰۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی در قالب پویشی با عنوان۵۰ - ۲۰انجام می‌شود، گفت: پویش۵۰ - ۲۰ در سفر ریاست جمهور به استان آذربایجان شرقی کلید خورد. در آن روز وزیر بهداشت وعده افتتاح ۱۰۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی را در سراسر کشور تا پایان هفته سلامت دادند. بر این اساس این پویش طی ۲۰ هفته‌ای که اجرا می‌شود، هر هفته ۵۰ پروژه بهداشتی و درمانی در سراسر کشور، افتتاح خواهد شد و به بهره‌برداری می‌رسد.

رکوردی برای بهداشت و درمان در دشوارترین سال مالی دولت

وی تاکید کرد: طی این پویش حدود ۸۵۰۰ تخت بیمارستانی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که قسمت اعظم آن برای مناطق کمتر برخوردار و محروم کشور برنامه‌ریزی شده است. باید توجه کرد که افتتاح این پروژه‌ها یک رکورد در بهره‌برداری از تخت‌های بیمارستانی در طی سال‌های گذشته در کشور محسوب می‌شود؛ چراکه در سال‌های قبل حداکثر بین ۴۵۰۰ تا ۴۷۰۰ تخت بیمارستانی در یکسال به بهره‌برداری می‌رسید، اما امسال به رغم محدودیت‌ها بودجه‌های و مشکلات مالی که وجود دارد، حدود ۸۵۰۰ تخت بیمارستانی در قالب پویش ۲۰۵۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.
جهانپور همچنین گفت: این پویش آغاز شده و تا پایان هفته سلامت در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ به پایان می‌رسد. در عین حال این پویش شامل بهره‌برداری از ده‌ها خانه بهداشت، پایگاه اورژانس و پروژه‌های آموزشی و پژوهشی و... است. این اقدام در دشوارترین سال مالی دولت یک رکورد محسوب می‌شود.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جذام همچنان در ایران قربانی می‌گیرد
کیت‌های تشخیصی‌ ویروس کرونا ۲۰۱۹ تا چند روز آینده وارد کشور می‌شود/ آزمایشگاه مرجع سلامت، آمادگی شناسایی ویروس جدید را دارد
وزارت بهداشت: هیچ مورد مشکوک به ویروس کرونا نداشته‌ایم
ویروس کرونای به استرالیا رسید
اپیدمی «آنفلوآنزا نوع B »در کشور وجود ندارد
۴ هزار و ۵۰۰ پرستار در کشور جذب می‌شوند/شناسایی ۳۵ منطقه برای ساخت پانسیون‌های پرستاری
استقرار «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» در فرودگاه امام
تأثیر حوادث اخیر کشور بر گردشگری سلامت
موردی از ویروس چینی در ایران مشاهده نشده است
مقصران مرگ‌ زودرس ناشی از آلودگی‌ هوا
ایران، کشوری پیشرو در استقرار شبکه شهرهای سالم
تمهیدات وزارت بهداشت برای کنترل آنفلوآنزای B
نخستین بیمار مبتلا به کرونا در کره جنوبی شناسایی شد
صدا وسیما برای دعوت کارشناسان از وزارت بهداشت استعلام نمی‌کند
راه اندازی خانه بهداشت سیار عشایری در بخش ارم و بوشکان
هزینه‌های خدمات درمانی بازنشستگان کاهش می‌یابد
بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور
۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان + جزییات
آیا دستگاه‌های دیالیز ایرانی بی‌کیفیت‌ هستند؟
استانداردهای درمانی برای گردشگران سلامت افزایش یافته است
شیوع نوع B ویروس آنفلوانزا در ایران
ایران یکی از ۷ کشور آلوده به سالک/۱۹ استان درگیر بیماری هستند
چرا وزارت بهداشت در برابر کاهش هزینه‌های درمان بیماران مقاومت می‌کند؟/ نظام پرداخت حق دسترسی به درمان را از حاشیه‌نشینان گرفته است
سهم تجهیزات پزشکی ایرانی در بازار درمانی کشور چقدر است؟