۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
کد مطلب : ۱۱۵۴

آثار تحریم ها در خدمات فیزیوتراپی

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران، گفت: الکتروتراپی وابسته به تکنولوژی و تجهیزات روز دنیا است و نقش ویژه ای در کاهش درد و ترمیم زخم ها دارد.
آثار تحریم ها در خدمات فیزیوتراپی
به گزارش پایگاه خبر خبردارو احمد مؤذن زاده، روز سه شنبه در نشست خبری ششمین سمینار تازه‌های الکتروتراپی که قرار است از ۱۹ تا ۲۰ دی ماه ۹۸ در هتل المپیک تهران برگزار شود، افزود: توجه به تحریم‌ها و محدودیت‌ها، باعث شد بتوانیم از ظرفیت شرکت‌های داخلی در جهت تأمین نیازهای خدمات فیزیوتراپی و الکتروتراپی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد تجهیزات ورزش درمانی در داخل تولید و تأمین می‌شود و در بحث الکتروتراپی، وابستگی ما به تجهیزات وارداتی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد است.

مؤذن زاده ادامه داد: شرایط شرکت‌های داخلی و دانش بنیان در زمینه تولید تجهیزات فیزیوتراپی و الکتروتراپی به گونه‌ای است که صادر کننده به اتحادیه اروپا هستیم.

وی با اشاره به اهمیت خدمات الکتروتراپی به بیماران، گفت: الکتروتراپی با استفاده از تجهیزات، نقش ارزنده‌ای در کاهش درد و التهاب، بهبود شکستگی‌ها و ترمیم زخم‌ها دارد.

مؤذن زاده همچنین به افزایش قدرت عملکرد عضلات با استفاده از الکتروتراپی اشاره کرد و افزود: این شاخه فیزیوتراپی وابسته به تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا است، به طوری که امروزه لیزرهای پر توان که اثرات درمانی بهتری دارند، جایگزین لیزرهای کم توان شده اند.

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران، در ادامه به مشکلات مراکز فیزیوتراپی در کشور اشاره کرد و گفت: ۳۵۰۰ مرکز فیزیوتراپی در دو بخش دولتی و خصوصی وجود دارد که با مشکلات عدیده ای در تأمین هزینه‌ها مواجه هستند. به طوری که در بخش دولتی، شاهد برون سپاری خدمات فیزیوتراپی هستیم.

وی با اشاره به مطالبات معوق مراکز فیزیوتراپی، افزود: در حال حاضر بیمه تأمین اجتماعی به طور متوسط یک سال در پرداخت مطالبات این مراکز تأخیر دارد.

مؤذن زاده با عنوان این مطلب که در شرایط حاضر ۵۰ درصد هزینه‌های فیزیوتراپی را مردم پرداخت می‌کنند، ادامه داد: این در حالی است که این سهم نباید بیشتر از ۳۰ درصد باشد. بنابراین، لازم است که بیمه‌های پایه بیش از پیش تقویت شوند.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جذام همچنان در ایران قربانی می‌گیرد
کیت‌های تشخیصی‌ ویروس کرونا ۲۰۱۹ تا چند روز آینده وارد کشور می‌شود/ آزمایشگاه مرجع سلامت، آمادگی شناسایی ویروس جدید را دارد
وزارت بهداشت: هیچ مورد مشکوک به ویروس کرونا نداشته‌ایم
ویروس کرونای به استرالیا رسید
اپیدمی «آنفلوآنزا نوع B »در کشور وجود ندارد
۴ هزار و ۵۰۰ پرستار در کشور جذب می‌شوند/شناسایی ۳۵ منطقه برای ساخت پانسیون‌های پرستاری
استقرار «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» در فرودگاه امام
تأثیر حوادث اخیر کشور بر گردشگری سلامت
موردی از ویروس چینی در ایران مشاهده نشده است
مقصران مرگ‌ زودرس ناشی از آلودگی‌ هوا
ایران، کشوری پیشرو در استقرار شبکه شهرهای سالم
تمهیدات وزارت بهداشت برای کنترل آنفلوآنزای B
نخستین بیمار مبتلا به کرونا در کره جنوبی شناسایی شد
صدا وسیما برای دعوت کارشناسان از وزارت بهداشت استعلام نمی‌کند
راه اندازی خانه بهداشت سیار عشایری در بخش ارم و بوشکان
هزینه‌های خدمات درمانی بازنشستگان کاهش می‌یابد
بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور
۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان + جزییات
آیا دستگاه‌های دیالیز ایرانی بی‌کیفیت‌ هستند؟
استانداردهای درمانی برای گردشگران سلامت افزایش یافته است
شیوع نوع B ویروس آنفلوانزا در ایران
ایران یکی از ۷ کشور آلوده به سالک/۱۹ استان درگیر بیماری هستند
چرا وزارت بهداشت در برابر کاهش هزینه‌های درمان بیماران مقاومت می‌کند؟/ نظام پرداخت حق دسترسی به درمان را از حاشیه‌نشینان گرفته است
سهم تجهیزات پزشکی ایرانی در بازار درمانی کشور چقدر است؟