۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
کد مطلب : ۱۲۳۷

بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا، گفت: از وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا اعتباری را برای مراکز درمان ناباروری بخش خصوصی در نظر بگیرند.
بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، محمد صادقی تبار، در گفتگو با مهر با اشاره بر تعداد مراکز درمان ناباروری در سطح کشور، اظهار داشت: به طور کلی این مراکز به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. در برنامه طرح تحول سلامت، وزیر بهداشت سابق طرحی را به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرد و بر اساس آن حداقل یک دانشگاه هر شهر یا استان باید یک مرکز درمان ناباروری ایجاد و به مردم خدمات مربوطه را ارائه دهند.
وی افزود: تاکنون تعدادی از دانشگاه‌ها این اقدام را انجام داده و برخی نیز انجام نداده‌اند اما به طور کلی این طرح تأثیر خوبی در افزایش تعداد مراکز ناباروری داشت.
صادقی تبار با بیان اینکه بخش دیگر این موضوع مربوط به بخش خصوصی است، اظهار داشت: یکی از عوامل مهم در تأسیس مراکز درمان ناباروری در شهرستان‌ها، دسترسی به نیروهای تخصصی از جمله درمان ناباروری، زنان و جنین شناسی است.
وی افزود: عامل مهم دیگر در تأسیس این مراکز، تراکم جمعیت و کشش منطقه است. به طوری که برای تأسیس یک مرکز ناباروری در شهرستان‌های دیگر باید توجیه جمعیتی در منطقه وجود داشته باشد.
مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا با بیان اینکه تعداد مراکز ناباروری در کشور نسبت به چند سال اخیر حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ مرکز درمان ناباروری در ایران داریم.
صادقی تبار با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یکی از مراکزی است که تاکنون اقدامات فراوانی در حوزه درمان ناباروری انجام داده است، ادامه داد: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهایی است که با دارا بودن ۹ مرکز درمان ناباروری در سطح کشور، آمادگی کمک به بخش دولتی برای راه‌اندازی این مراکز و همچنین آموزش متخصصین داوطلب فعالیت در این حوزه را دارد.
وی با تاکید بر لزوم تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات درمان ناباروری، خاطرنشان کرد: کاربردی‌ترین اقدام وزارت بهداشت می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار دادن خدمات ناباروری باشد تا مشکلات زیادی از مسیر زوج‌های نابارور برداشته شود.
مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا ابراز داشت: به تازگی مجلس شورای اسلامی بودجه‌ای را مختص درمان ناباروری در اختیار وزارت بهداشت قرار داده است. تقاضای جدی ما از وزارت بهداشت و نمایندگان مجلس این است که قسمتی از این بودجه در اختیار بخش خصوصی نیز قرار گیرد. در صورتی‌که این بودجه در اختیار مراکز درمان ناباروری بخش خصوصی باشد، مشکلات بسیاری از بیماران در این زمینه رفع خواهد شد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جذام همچنان در ایران قربانی می‌گیرد
کیت‌های تشخیصی‌ ویروس کرونا ۲۰۱۹ تا چند روز آینده وارد کشور می‌شود/ آزمایشگاه مرجع سلامت، آمادگی شناسایی ویروس جدید را دارد
وزارت بهداشت: هیچ مورد مشکوک به ویروس کرونا نداشته‌ایم
ویروس کرونای به استرالیا رسید
اپیدمی «آنفلوآنزا نوع B »در کشور وجود ندارد
۴ هزار و ۵۰۰ پرستار در کشور جذب می‌شوند/شناسایی ۳۵ منطقه برای ساخت پانسیون‌های پرستاری
استقرار «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» در فرودگاه امام
تأثیر حوادث اخیر کشور بر گردشگری سلامت
موردی از ویروس چینی در ایران مشاهده نشده است
مقصران مرگ‌ زودرس ناشی از آلودگی‌ هوا
ایران، کشوری پیشرو در استقرار شبکه شهرهای سالم
تمهیدات وزارت بهداشت برای کنترل آنفلوآنزای B
نخستین بیمار مبتلا به کرونا در کره جنوبی شناسایی شد
صدا وسیما برای دعوت کارشناسان از وزارت بهداشت استعلام نمی‌کند
راه اندازی خانه بهداشت سیار عشایری در بخش ارم و بوشکان
هزینه‌های خدمات درمانی بازنشستگان کاهش می‌یابد
بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور
۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان + جزییات
آیا دستگاه‌های دیالیز ایرانی بی‌کیفیت‌ هستند؟
استانداردهای درمانی برای گردشگران سلامت افزایش یافته است
شیوع نوع B ویروس آنفلوانزا در ایران
ایران یکی از ۷ کشور آلوده به سالک/۱۹ استان درگیر بیماری هستند
چرا وزارت بهداشت در برابر کاهش هزینه‌های درمان بیماران مقاومت می‌کند؟/ نظام پرداخت حق دسترسی به درمان را از حاشیه‌نشینان گرفته است
سهم تجهیزات پزشکی ایرانی در بازار درمانی کشور چقدر است؟