۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
کد مطلب : ۱۲۵۱

تأثیر حوادث اخیر کشور بر گردشگری سلامت

تأثیر حوادث اخیر کشور بر گردشگری سلامت
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، رئیس اداره گردشگری سلامت، با بیان اینکه حوادث اخیر و شرایط منطقه بر گردشگری سلامت نیز تأثیر گذاشته است، گفت: اگرچه برخی از گردشگران سلامت در حال کنسل کردن سفر‌های خود هستند، اما با توجه به جنبه درمانی سفر در این حوزه، بخش قابل توجهی از گردشگران به ویژه از کشورهای همسایه به سفرهای خود ادامه می‌دهند.
تأثیر حوادث اخیر برگردشگری سلامت / لزوم طراحی مراکزی برای ارجاع بیمار خارجی به داخل کشورسعید هاشم‌زاده، رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به برگزاری جلسه اخیر بین بیمارستان‌های خصوصی و شرکت‌های تسهیل‌گر فعال در حوزه گردشگری سلامت، اظهار کرد: وزارت بهداشت از خردادماه سال جاری، فرآیند اعطای مجوز به شرکت‌های تسهیل‌گر را آغاز کرده است. برای فعالیت این شرکت‌ها لازم است بیمارستان‌ها آن‌ها را شناخته و در رابطه با توانمندی‌ها و فعالیت آن‌ها آگاهی لازم را داشته باشند. بر همین اساس این جلسه‌ به منظور مذاکرات رود‌رو بین مراکز درمانی خصوصی و شرکت‌های تسهیل‌گر برگزار شد.

وی تأکید کرد: شناخت بیمارستان‌ها از فعالیت این شرکت‌ها، موجب رونق فعالیت شرکت‌ها و کوتاه کردن دست دلال‌ها در این حوزه و ایجاد شفافیت می‌شود.

هاشم‌زاده با بیان اینکه حوادث اخیر و شرایط منطقه بر گردشگری سلامت نیز تأثیر گذاشته است، گفت: برخی از گردشگران سلامت در حال کنسل کردن سفر‌های خود هستند، اما باید توجه داشت که گردشگری سلامت تفاوت چشم‌گیری با سایر حوزه‌های گردشگری دارد؛ در این حوزه خدمات ارائه شده جنبه درمانی دارد و برخی از خدمات پزشکی صرفاً در ایران ارائه می‌شود، بدین جهت چنانچه افراد خدمات را دریافت نکنند، ممکن است زندگی آن‌ها مورد تهدید قرار گیرد.

وی افزود: اگرچه گردشگری سلامت نیز از این شرایط تأثیر پذیرفته، اما بخشی از گردشگران سلامت سفر خود را به تعویق نمی‌اندازند و خدمات خود را همچنان از کشور ما دریافت می‌کنند. البته این شرایط گذرا بوده و بیشتر یک جو روانی است، می‌توانیم با کنترل شرایط مجدداً به وضعیت قبل بازگردیم.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، با بیان اینکه پیش از وقوع این شرایط، برنامه کلانی برای توسعه گردشگری سلامت داشتیم، گفت: در حال توسعه بازاریابی توانمندی‌های خود بوده و با اتفاقات رخ داده این برنامه‌ها باید سرعت بیشتری به خود گیرند و هرچه سریع‌تر نرم‌افزار‌ها و اپلیکیشن‌های مرتبط را آماده کنیم تا از رقابت با ترکیه و هند عقب نمانیم.

لزوم طراحی مراکزی در خارج از کشور برای ارجاع بیمار به داخل
هاشم‌زاده در ادامه به پزشکانی که به دعوت کشور‌های همسایه برای انجام عمل‌های جراحی به آنجا می‌روند، اشاره کرد و گفت:‌ اگرچه کار آن‌ها نوعی تبلیغ برای توانمندی‌های کشور است، اما چنانچه با برنامه‌ریزی انجام نشود به کشور صدمه می‌زند. باید مراکز درمانی در خارج از کشور طراحی کنیم که این مراکز، محل ارجاع بیمار به داخل کشور باشد. اگر با این استراتژی و این تاکتیک پیش برویم می‌توانیم به نفع گردشگری و اقتصاد سلامت کشور گام برداریم، والا اینکه جراحان از کشور خارج شوند و در آن سوی مرز‌ها به ارائه خدمت بپردازند، به ویژه در رشته‌هایی که در داخل کشور نیز برای آن کمبود وجود دارد، نه به سود گردشگری سلامت و نه نظام سلامت است.
انتهای پیام
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جذام همچنان در ایران قربانی می‌گیرد
کیت‌های تشخیصی‌ ویروس کرونا ۲۰۱۹ تا چند روز آینده وارد کشور می‌شود/ آزمایشگاه مرجع سلامت، آمادگی شناسایی ویروس جدید را دارد
وزارت بهداشت: هیچ مورد مشکوک به ویروس کرونا نداشته‌ایم
ویروس کرونای به استرالیا رسید
اپیدمی «آنفلوآنزا نوع B »در کشور وجود ندارد
۴ هزار و ۵۰۰ پرستار در کشور جذب می‌شوند/شناسایی ۳۵ منطقه برای ساخت پانسیون‌های پرستاری
استقرار «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» در فرودگاه امام
تأثیر حوادث اخیر کشور بر گردشگری سلامت
موردی از ویروس چینی در ایران مشاهده نشده است
مقصران مرگ‌ زودرس ناشی از آلودگی‌ هوا
ایران، کشوری پیشرو در استقرار شبکه شهرهای سالم
تمهیدات وزارت بهداشت برای کنترل آنفلوآنزای B
نخستین بیمار مبتلا به کرونا در کره جنوبی شناسایی شد
صدا وسیما برای دعوت کارشناسان از وزارت بهداشت استعلام نمی‌کند
راه اندازی خانه بهداشت سیار عشایری در بخش ارم و بوشکان
هزینه‌های خدمات درمانی بازنشستگان کاهش می‌یابد
بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور
۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان + جزییات
آیا دستگاه‌های دیالیز ایرانی بی‌کیفیت‌ هستند؟
استانداردهای درمانی برای گردشگران سلامت افزایش یافته است
شیوع نوع B ویروس آنفلوانزا در ایران
ایران یکی از ۷ کشور آلوده به سالک/۱۹ استان درگیر بیماری هستند
چرا وزارت بهداشت در برابر کاهش هزینه‌های درمان بیماران مقاومت می‌کند؟/ نظام پرداخت حق دسترسی به درمان را از حاشیه‌نشینان گرفته است
سهم تجهیزات پزشکی ایرانی در بازار درمانی کشور چقدر است؟