۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
کد مطلب : ۱۲۵۱

تأثیر حوادث اخیر کشور بر گردشگری سلامت

تأثیر حوادث اخیر کشور بر گردشگری سلامت
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، رئیس اداره گردشگری سلامت، با بیان اینکه حوادث اخیر و شرایط منطقه بر گردشگری سلامت نیز تأثیر گذاشته است، گفت: اگرچه برخی از گردشگران سلامت در حال کنسل کردن سفر‌های خود هستند، اما با توجه به جنبه درمانی سفر در این حوزه، بخش قابل توجهی از گردشگران به ویژه از کشورهای همسایه به سفرهای خود ادامه می‌دهند.
تأثیر حوادث اخیر برگردشگری سلامت / لزوم طراحی مراکزی برای ارجاع بیمار خارجی به داخل کشورسعید هاشم‌زاده، رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به برگزاری جلسه اخیر بین بیمارستان‌های خصوصی و شرکت‌های تسهیل‌گر فعال در حوزه گردشگری سلامت، اظهار کرد: وزارت بهداشت از خردادماه سال جاری، فرآیند اعطای مجوز به شرکت‌های تسهیل‌گر را آغاز کرده است. برای فعالیت این شرکت‌ها لازم است بیمارستان‌ها آن‌ها را شناخته و در رابطه با توانمندی‌ها و فعالیت آن‌ها آگاهی لازم را داشته باشند. بر همین اساس این جلسه‌ به منظور مذاکرات رود‌رو بین مراکز درمانی خصوصی و شرکت‌های تسهیل‌گر برگزار شد.

وی تأکید کرد: شناخت بیمارستان‌ها از فعالیت این شرکت‌ها، موجب رونق فعالیت شرکت‌ها و کوتاه کردن دست دلال‌ها در این حوزه و ایجاد شفافیت می‌شود.

هاشم‌زاده با بیان اینکه حوادث اخیر و شرایط منطقه بر گردشگری سلامت نیز تأثیر گذاشته است، گفت: برخی از گردشگران سلامت در حال کنسل کردن سفر‌های خود هستند، اما باید توجه داشت که گردشگری سلامت تفاوت چشم‌گیری با سایر حوزه‌های گردشگری دارد؛ در این حوزه خدمات ارائه شده جنبه درمانی دارد و برخی از خدمات پزشکی صرفاً در ایران ارائه می‌شود، بدین جهت چنانچه افراد خدمات را دریافت نکنند، ممکن است زندگی آن‌ها مورد تهدید قرار گیرد.

وی افزود: اگرچه گردشگری سلامت نیز از این شرایط تأثیر پذیرفته، اما بخشی از گردشگران سلامت سفر خود را به تعویق نمی‌اندازند و خدمات خود را همچنان از کشور ما دریافت می‌کنند. البته این شرایط گذرا بوده و بیشتر یک جو روانی است، می‌توانیم با کنترل شرایط مجدداً به وضعیت قبل بازگردیم.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، با بیان اینکه پیش از وقوع این شرایط، برنامه کلانی برای توسعه گردشگری سلامت داشتیم، گفت: در حال توسعه بازاریابی توانمندی‌های خود بوده و با اتفاقات رخ داده این برنامه‌ها باید سرعت بیشتری به خود گیرند و هرچه سریع‌تر نرم‌افزار‌ها و اپلیکیشن‌های مرتبط را آماده کنیم تا از رقابت با ترکیه و هند عقب نمانیم.

لزوم طراحی مراکزی در خارج از کشور برای ارجاع بیمار به داخل
هاشم‌زاده در ادامه به پزشکانی که به دعوت کشور‌های همسایه برای انجام عمل‌های جراحی به آنجا می‌روند، اشاره کرد و گفت:‌ اگرچه کار آن‌ها نوعی تبلیغ برای توانمندی‌های کشور است، اما چنانچه با برنامه‌ریزی انجام نشود به کشور صدمه می‌زند. باید مراکز درمانی در خارج از کشور طراحی کنیم که این مراکز، محل ارجاع بیمار به داخل کشور باشد. اگر با این استراتژی و این تاکتیک پیش برویم می‌توانیم به نفع گردشگری و اقتصاد سلامت کشور گام برداریم، والا اینکه جراحان از کشور خارج شوند و در آن سوی مرز‌ها به ارائه خدمت بپردازند، به ویژه در رشته‌هایی که در داخل کشور نیز برای آن کمبود وجود دارد، نه به سود گردشگری سلامت و نه نظام سلامت است.
انتهای پیام
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معاون وزیر بهداشت خبر داد تامین اعتبار جذب ۳۰۰۰ نیرو برای بیمارستان‌ها
اعلام نتیجه تست کرونا بازیکنان و کادرفنی باشگاه استقلال
آمار جهانی همه‌گیری کووید-۱۹/ بیش از ۵۴۰ هزار نفر قربانی کرونا
یک عضو کمیسیون بهداشت تاکید کرد لزوم دسترسی مردم به ماسک ارزان قیمت/خاطیان جریمه شوند
رییس شورای شهر تهران اعلام کرد دفن 70 قربانی کرونا روزگذشته در بهشت زهرای تهران
شاخه جدید کروناویروس شیوع بیشتری دارد ولی مریض‌تر نمی‌کند!
رئیس بیمارستان: آمار بستری بیماران بدحال در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد رو به افزایش است
ابتلای ۶۰۰ تن از رانندگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی به کرونا
آمار جهانی همه‌گیری کووید-۱۹/ بیشترین مبتلایان کرونا در آمریکا، برزیل و هند
اولتیماتوم به سودجویان در پی اجباری شدن ماسک
ماسک؛ موثرترین راه پیشگیری از کرونا
در نوزدهمین نشست کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران مطرح شدهمراهی بخش خصوصی و مجلس برای اصلاح قانون 65 ساله
۲۵۶۰ ابتلای جدید کرونا در کشور / ۱۶۳ تن جان باختند
ایران در قرنطینه سفر
آخرین خبرها از واکسن ایرانی کرونا
مرادی: شیوع کرونا در استان هرمزگان وضعیت فوق قرمز دارد
ابتلای بیش از ۱۱ میلیون و ۳۸۲ هزار نفر در جهان به کووید19
احتمال افزایش روزانه ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا در آمریکا
معاون استاندار تهران خبر داد دستگیری تعدادی از افراد مرتبط با حادثه کلینیک سینا اطهر
محمود نجفی عرب، رئیس هیات مدیره فدراسیون اقتصاد سلامت ایران مطرح کرد
تشخیص شدت بیماری کووید-۱۹ توسط آزمایش خون
معاون وزیر بهداشت: واکسن کرونا تا سال دیگر به دست ما نمی‌رسد
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران: برای مناطق زرد کرونا تصمیم‌های جدی بگیرید / مراقبت‌های خارج از بیمارستان تقویت شود
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: سلامت فدای اقتصاد نشود/وضعیت همه‌گیری کرونا نگران‌کننده است