۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
کد مطلب : ۱۷۴

کمبود داروهاي اساسي عليرغم تحريم‎ها کاهش يافته است

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: در حال حاضر خوشبختانه عليرغم فشارهاي ناشي از تحريم‌ها ميزان کمبود داروهاي اساسي کشور در مقايسه با روز مشابه در سال گذشته کمتر شده است.
کمبود داروهاي اساسي عليرغم تحريم‎ها کاهش يافته است
به گزارش پایگاه خبری «خبردارو» ، سعيد نمکي امروز- يکشنبه- درباره تامين داروهاي اساسي مورد نياز بيماران اظهارداشت: رايزني‌هايي درخصوص نقل و انتقال پول، تامين منابع، شيوه نقل و انتقال دارو و مسير واردات داروها در حال انجام است تا مردم مشکلي به عنوان کمبود دارو نداشته باشند.
وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي تصريح کرد: تلاش مي‌کنيم ذخيره دارو را در حد مطلوب حفظ کنيم تا مردم در اين زمينه اضطرابي را نداشته باشند.
وي همچنين درباره انتقاد اخيرش از فروش مواد آرايشي و بهداشتي در برخي داروخانه ها گفت: هرگز نگفته‌ام که داروخانه نبايد اقدام به فروش مواد آرايشي و بهداشتي کنند بلکه اعلام کردم که اين بخش نبايد بر فروش دارو سايه بيندازد.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با تاکيد بر اينکه نبايد ارائه دارو به کوچک‌ترين بخش داروخانه تبديل شود، خاطرنشان کرد: همکاران داروسازان و انجمن داروسازان به دنبال اين هستند تا بخش ارائه دارو را نسبت به بخش آرايشي و بهداشتي تقويت کنند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما