۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
کد مطلب : ۱۷۶۱

جهانپور: نام داروهای گیاهی کرونا را نمی‌توان اعلام کرد!

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره تأثیر داروهای گیاهی تأییدشده توسط وزارت بهداشت برای درمان کمکی کرونا گفت: برخی از این داروها، باعث کاهش مدت بستری شده‌‌اند، برخی دیگر باعث بهبود اکسیژن‌‌رسانی، کاهش سرفه و بهبود علائم بیماران کرونایی شدند.
جهانپور: نام داروهای گیاهی کرونا را نمی‌توان اعلام کرد!
به گزارش پایگاه خبری خبردارو ، دکتر کیانوش جهانپور درباره چهار داروی گیاهی مؤثر در درمان کرونا گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، این چهار دارو در درمان کمکی مبتلایان به بیماری کرونا اثرگذار بوده اند و مجوز تولید خود را اخذ کرده اند و در زمان حاضر نیز در کشور تولید و بعضاً توزیع می‌شوند.
وی افزود: برخی از این داروها، باعث کاهش مدت بستری شده اند، برخی دیگر باعث بهبود اکسیژن رسانی، کاهش سرفه و بهبود علامت بیماران کرونایی و کاهش ناراحتی مریض در حین بیماری یا بستری شده اند، اما هیچ کدام از دارو‌ها به عنوان درمان مستقیم کرونا حساب نمی‌شوند و این دارو‌های گیاهی نیز درمان‌های کمک کننده هستند.
وی در پاسخ به این سؤال که نحوه تجویز این دارو‌ها چگونه خواهد بود، تصریح کرد: مانند هر داروی گیاهی دیگری، این دارو‌ها نیز به پزشکان معرفی و توسط پزشکان تجویز خواهد شد.
وی ادامه داد: تبلیغات این دارو‌ها نیز مانند هر داروی دیگری، ممنوع است و نمی‌توان اسامی آن را در رسانه اعلام کرد، اما در محافل علمی و تخصصی و نشریات تخصصی برای پزشکان و داروسازان معرفی خواهند شد.
سخنگوی سازمان غذا و دارو در پاسخ به این سؤال که در ساخت این دارو‌ها از چه گیاهی استفاده شده است، تصریح کرد: این داروها، ترکیبی از گیاهان مختلف هستند و هرکدام شامل چند گیاهند و متشکل از یک نوع گیاه نیستند.
 
مرجع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما