۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۱۸۲۶

جدیدترین و پیشرفته‌ترین رادیوداروی تشخیصی شرکت پارس ایزوتوپ تولید شد

شرکت پارس ایزوتوپ موفق به تولید جدیدترین رادیوداروی تولیدی خود به نام ۶۸Ga-PENTIXAFOR شده است. این رادیوداروی تشخیصی جدید که حاصل تحقیقات و توسعه متخصصان پارس ایزوتوپ بوده است، می‌تواند در تشخیص بیش از ۳۰ نوع سرطان موفق عمل کند.
جدیدترین و پیشرفته‌ترین رادیوداروی تشخیصی شرکت پارس ایزوتوپ تولید شد
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، بر اساس اطلاع شرکت پارس ایزوتوپ، باقر عزیزکلانتری، رییس بخش تولید رادیوداروهای درمانی شرکت پارس ایزوتوپ در مورد تولید این رادیوداروی تشخیصی جدید گفت: CXCR4 یک نوع گیرنده است که در بیش از 30 نوع سرطان از جمله لنفوم، پستان، لوزالمعده، تخمدان و سرطان ریه (SCLC) تشخیص داده می شود. در اصل گیرنده کموکین CXCR4 یک عامل کلیدی برای رشد تومور و متاستاز به حساب می‌آید.
رادیوداروی 68Ga-PENTIXAFOR یک رادیوداروی جدید تشخیصی است که گیرنده های از نوع CXCR4 را به طور هوشمند شناسایی کرده و تومورهایی که این نوع گیرنده در آن تشخیص داده می شود را با روش توموگرافی گسیل پوزیترون (PET) تشخیص می‌دهد. روشی که بسیار انتخابی عمل کرده و تقریبا جایگزینی برای آن وجود ندارد. 
وی در ادامه گفت: این پروژه در ادامه تحقیق و توسعه رادیوداروهای پپتیدی هوشمند برای تشخیص و درمان سرطان است که در سال های اخیر در شرکت پارس ایزوتوپ توسعه داده شده و به تولید 4 رادیوداروهای پپتیدی گالیم68 و رادیوداروهای درمانی لوتشیوم177 برای تشخیص و درمان سرطان پروستات و تومورهای نورواندوکرین منجر شده است. در اهداف جدید شرکت، توسعه پپتیدهای دارای لیگاند آنتاگونیستی مانند Pentixafor برای نشاندار سازی با رادیوایزوتوپ‌های گالیم68 و لوتشیوم177 جهت بومی سازی برای تشخیص و درمان سرطان در دستور کار قرار گرفته و با قدرت پیش می‌رود.
شرکت پارس ایزوتوپ در کانال تلگرام خود نوشت: این شرکت به عنوان تنها مرجع و متولی تولید رادیوداروهای درمانی و تشخیصی در ایران، رادیوداروی تشخیصی 68Ga-PENTIXAFOR را به عنوان جدیدترین رادیودارو در تشخیص بیش از 30 نوع سرطان معرفی و نتایج کاملا دقیقی را برای روند درمان در اختیار بیمار و پزشک هسته‌ای قرار دهد. 
در حال حاضر این رادیودارو با هماهنگی دو مرکز علوم پزشکی هسته‌ای در کشور، در فاز کارآزمایی بالینی قرار دارد و به زودی توسط متخصصان پارس ایزوتوپ تحت الزامات GMP به تولید روزانه، طبق درخواست مراکز پزشکی هسته‌ای خواهد رسید. 
 با ورود به عرصه تولید این رادیودارو، ایران دومین کشور تولید کننده آن در جهان محسوب می شود.
این موفقیت در حالی توسط متخصصان داخلی کشور به دست آمده است که دولت دونالد ترامپ در اقدامی غیرانساندوستانه شرکت پارس ایزوتوپ که مهم ترین شرکت تولید کننده رادیوداروهای تشخیصی و درمانی در کشور است را مورد تحریم شدید قرار داده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

وزیر بهداشت اعلام کرد: آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور قبل از ۲۲ بهمن
خرید واکسن کرونا از شرکت‌های مورد تایید سازمان غذا ودارو انجام می‌شود
ایران بیش از ۴۲ میلیون دوز واکسن کرونا وارد می کند
محرومان واکسن کرونا را رایگان دریافت می کنند
حال ۱۴ داوطلب واکسن ایرانی کرونا خوب است/سه ماه دیگر ۱۴ میلیون دز واکسن تولید می‌کنیم
گلایه هشدارآمیز نمایندگان انجمن ها و سندیکاهای دارو و تجهیزات پزشکی از فراز و فرودهای روند تخصیص و تامین ارز
ضرورت آمادگی برای مواجهه با پیکهای بعدی کرونا / خطر عادی انگاری اوضاع و بازگشت به شرایط قبلی
فرایند نسخه نویسی و تحویل دارو به بیماران تغییر می کند
صدور مجوز آزمایش انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا / تکنولوژی ساخت، متفاوت از واکسن اول
واکسن ایرانی کرونا موثر و کارا است
آخرین وضعیت تولید ۳ واکسن‌ ایرانی کرونا اعلام شد/ سومین واکسن ایران در آستانه تست انسانی
جریمه میلیاردی قاچاقچی دارو/ کشف افزون بر ۴۹۳هزار قرص آموکسی سیلین در زاهدان