۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
کد مطلب : ۱۸۲۷
زالی:

ایران جزو ۵کشور تولیدکننده کیت تشخیص سریع مبتنی‌بر آنتی‌ژن کروناست

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: ایران جزو پنج کشور تولیدکننده کیت تشخیص سریع مبتنی بر آنتی ژن کرونا در دنیا است.
ایران جزو ۵کشور تولیدکننده کیت تشخیص سریع مبتنی‌بر آنتی‌ژن کروناست
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، علیرضا زالی روز سه شنبه در حاشیه رونمایی از کیت تشخیص سریع کرونا در جمع خبرنگاران افزود: ایران در کنار آمریکا، چین، کره جنوبی و انگلیس به این فناوری پیشرفته دست یافته اند. 
وی بیان داشت: این تست تقریبا بر روی ۵۰۰ بیمار با نظارت انستیتو  پاستور ایران انجام شد و از نظر بالینی  کاملا مورد تایید است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به اینکه با این کار سرانه تست کرونا در کشور افزایش پیدا می کند، گفت: این کیت تمام فرایندهای پژوهشی و استاندارهای تحقیقاتی مناسب را طی کرده است.
زالی ادامه داد: حدود ۸۵ درصد این تست قدرت تشخیص و کارایی بالا دارد که نسبت به تست های پی سی آر درصد بالاتری است.
وی گفت: یکی از نگرانی ها انجام سرانه پایین تست کرونا در کشور بود با راه اندازی این گونه محصولات فناورانه، تست کرونا در کشور افزایش پیدا می کند.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: در سایر تست های تشخیصی تا ۷۲ ساعت فرد باید منتظر جواب می ماند که در این زمان اگر فرد آلوده به ویروس کرونا بود، می توانست بیماری خود را به دیگران انتقال دهد، در حالی که با این تست، نتیجه حدود ۲۰ دقیقه مشخص می شود که فرد مبتلا است یا نه.
زالی بیان داشت: در صورت مبتلا بودن، فرد به سرعت به سمت ایزولاسیون هدایت می شود تا از تردد این ت. در سطح شهر جلوگیری شود و به عبارتی بیماری با سرعت بالاتری کنترل می شود.
وی سهولت انجام تست نسبت به روش های قبلی، کاهش زمان انجام تست و کم شدن هزینه تست را از جمله ویژگی های این کیت اعلام کرد و گفت: با این کیت انجام آزمایش در هر جایی قابل انجام است.
زالی درباره هم زمانی رونمایی از این کیت با آغاز طرح بزرگ ملی محله محور گفت: به نظر می رسد با توجه به نقش کلیدی مراکز جامع سلامت در بحث بیماریابی، غربالگری و شناسایی هوشمند بیماران و افراد در تماس با بیماران، می توانیم این تست را در آنجا انجام دهیم. به عبارتی اولویت اول مجموعه وزارت بهداشت این است که تست های تشخیص سریع در ابتدا در مراکز جامع سلامت استفاده شود.
وی ادامه داد: قیمت این کیت تشخیص سریع حدود ۷۰ درصد قیمت جهانی است و به عبارتی صرفه جویی خوبی در این زمینه به وجود می آید. 
زالی افزود: بعد از انعقاد تفاهم نامه در اردیبهشت ماه با ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره)،‌ تعداد زیادی از پروژه ها در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شکل گرفته که اساسا این فعالیت های علمی بر عهده شرکت های دانش بنیان است و این کیت نمونه ای از فعالیت های مشترک دو مجموعه است.
مراسم رونمایی از کیت ایرانی تشخیص سریع مبتنی بر آنتی ژن کرونا امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، محمدرضا مخبر دزفولی رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران در مجتمع بین المللی فناوری و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد. 
 کیت ایرانی تشخیص سریع مبتنی بر آنتی ژن کرونا در مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می تواند مبتلایان به کرونا را شناسایی کند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

وزیر بهداشت اعلام کرد: آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور قبل از ۲۲ بهمن
خرید واکسن کرونا از شرکت‌های مورد تایید سازمان غذا ودارو انجام می‌شود
ایران بیش از ۴۲ میلیون دوز واکسن کرونا وارد می کند
محرومان واکسن کرونا را رایگان دریافت می کنند
حال ۱۴ داوطلب واکسن ایرانی کرونا خوب است/سه ماه دیگر ۱۴ میلیون دز واکسن تولید می‌کنیم
گلایه هشدارآمیز نمایندگان انجمن ها و سندیکاهای دارو و تجهیزات پزشکی از فراز و فرودهای روند تخصیص و تامین ارز
ضرورت آمادگی برای مواجهه با پیکهای بعدی کرونا / خطر عادی انگاری اوضاع و بازگشت به شرایط قبلی
فرایند نسخه نویسی و تحویل دارو به بیماران تغییر می کند
صدور مجوز آزمایش انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا / تکنولوژی ساخت، متفاوت از واکسن اول
واکسن ایرانی کرونا موثر و کارا است
آخرین وضعیت تولید ۳ واکسن‌ ایرانی کرونا اعلام شد/ سومین واکسن ایران در آستانه تست انسانی
جریمه میلیاردی قاچاقچی دارو/ کشف افزون بر ۴۹۳هزار قرص آموکسی سیلین در زاهدان