۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
کد مطلب : ۱۹۸۷

عرضه مکمل های ورزشی و پودرهای بدنسازی فقط در داروخانه ها مجاز است

مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: عرضه مکمل های ورزشی و پودرهای بدنسازی فقط در داروخانه ها مجاز است.
عرضه مکمل های ورزشی و پودرهای بدنسازی فقط در داروخانه ها مجاز است
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار کرد:  عرضه مکمل های ورزشی و پودرهای بدنسازی فقط در داروخانه ها مجاز است.
موسی ظهیری نژاد افزود: براساس دستورالعمل های ابلاغی سازمان غذا و دارو و با استناد به شیوه نامه خرید، توزیع و عرضه فرآورده های سلامت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، محل عرضه مجاز مکمل های ورزشی و پودرهای بدنسازی داروخانه ها هستند و هیچ مرکز عرضه دیگری مجوز عرضه مکمل های ورزشی را ندارد.
دبیر کمیته مبارزه با قاچاق فراورده های سلامت محور استان با تاکید بر اینکه در حال حاضر تمامی داروها و مکمل های تغذیه ای تولید داخل و وارداتی مشمول الصاق برچسب اصالت وزارت بهداشت یا چاپ  اطلاعات برچسب بر روی لیبل هستند، گفت: ورزشکاران و مصرف کنندگان عزیز می توانند اطلاعات مندرج بر روی برچسب اصالت را با استفاده از اپلیکیشن ttac  استعلام و پس از اطمینان از مطابقت اطلاعات  ارسالی از  سامانه www.ttac.ir  با مشخصات محصول می توانند از آن استفاده کنند.
ظهیری نژاد در پایان یادآور شد: درصورت مشاهده هرگونه عدم انطباق در پیام دریافتی از سامانه ttac و یا داشتن هرگونه شکایت از کالاهای سلامت شامل فرآورده های خوراکی آشامیدنی، آرایشی بهداشتی ، دارو و مکمل و ملزومات پزشکی می توانید با مرکز رسیدگی به شکایات معاونت غذا و دارو دانشگاه جندی شاپور اهواز به شماره ۳۲۲۳۲۳۵۲-۰۶۱ تماس حاصل فرمایید.
 
مرجع : روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما