۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
کد مطلب : ۲۰۵۷
نتایج یک نظرسنجی نشان داد:

۶۰ درصد از مردم کشور امید زیادی به واکسن ایرانی کرونا دارند

بر اساس پژوهش مرکز افکار سنجی ایرانیان حدود ۶۰ درصد پاسخگویان اظهار کرده‌اند که امید زیادی نسبت به تولید واکسن کرونا توسط دانشمندان و شرکت‌های ایرانی دارند.
۶۰ درصد از مردم کشور امید زیادی به واکسن ایرانی کرونا دارند
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، آخرین نظرسنجی صورت گرفته توسط مرکز افکارسنجی ایرانیان با موضوع میزان اعتماد ایرانیان به واکسن کرونا منتشر شد، این پژوهش درباره میزان آگاهی، نگرش و رفتار شهروندان ایرانی درباره واکسن کروناو بر روی یک جامعه آماری با هزار و ۶۷ نفر مورد ارزیابی قرار گرفته است.
بر اساس این پژوهش حدود ۶۰ درصد پاسخگویان اظهار کرده‌اند که امید زیادی نسبت به تولید واکسن کرونا توسط دانشمندان و شرکت‌های ایرانی دارند، همچنین ۲۹.۹ درصد اعتماد خیلی زیادی به واکسن ایرانی دارند.
این گزارش می‌افزاید: ۵۳ درصد افراد گفته‌اند در صورت واردات واکسن از کشورهای خارجی و تأیید وزارت بهداشت از آن استفاده خواهند کرد، این میزان برای شرکت‌های داخلی و ایرانی ۷۲.۲ درصد است.
در ادامه نتیجه این پژوهش آمده است: ۷۲.۲ درصد از افراد اعلام کرده‌اند از واکسن ایرانی کرونادر صورت تولید توسط شرکت‌های داخلی استفاده می‌کنند و ۲۰.۸ درصد اعلام کردند در صورت تولید واکسن کرونا توسط شرکت‌های داخلی از آن استفاده نمی‌کنند، همچنین از این جامعه آماری ۶.۹ درصد نمی‌دانستند در صورت تولید واکسن ایرانی از آن استفاده می‌کنند یا خیر.
این گزارش می‌افزاید: ۴۰ درصد از افراد نمونه مورد مطالعه به واکسن‌هایی که توسط شرکت‌ها و کشورهای خارجی مختلف ساخته می‌شود هیچ گونه اعتمادی ندارند.
همچنین مشاهده شده که افراد گروه‌های سنی بالاتر در مقایسه با افراد جوان بیشتر پیگیر اخبار مربوط به کرونا هستند. با این وجود ۲۳.۱ درصد از افراد پیگیری بسیار زیاد، ۳۰.۴ درصد پیگیری زیاد، ۲۲.۴ درصد تا حدودی پیگیر، ۱۰.۹ درصد پیگیری کم، ۸.۵ درصد پیگیری خیلی کم و ۴.۶ درصد اصلاً پیگیر اخبار مرتبط به کرونا و تولید واکسن نبودند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما