۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱
کد مطلب : ۲۶۲۰

داروی آتورواستاتین در کاهش نرخ مرگ و میر بیماران بستری موثر عمل کرده است

براساس مطالعات صورت گرفته روی ١٣٩٨١ بیمار قلبی مبتلا به کووید-۱۹ که در بیمارستان بستری بوده‌اند و تحت درمان با گروه استاتین‌ها قرار گرفته‌اند مشاهده شده که در این افراد، نرخ مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در مقایسه با گروه مشابه که از استاتین‌ها استفاده نکرده بودند، بسیار کمتر است.
داروی آتورواستاتین در کاهش نرخ مرگ و میر بیماران بستری موثر عمل کرده است
به گزارش پایگاه خبری خبردارو،نتایج این مطالعه گسترده در منابع معتبری همچون مجله علمی Nature ذکر شده و حاکی از اثرات مثبت این داروها در تخفیف عوارض ناشی از کروناست.
در همین راستا مطالعه دیگری نیز انجام شده که نتایج آن در سایت‌های معتبر علمی و پزشکی از جمله Medscape منعکس شده است و نشان داده که سایر ویژگی‌های برجسته گروه استاتین‌ها به عنوان داروهای کاهنده چربی خون، نرخ مرگ‌ومیر در میان افراد مبتلا به اختلالات قلبی – عروقی درگیر با کووید-19 را کاهش داده است.
همینطور خاصیت ضدالتهابی در عروق و خواص آنتی‌ترومبوتیک آتورواستاتین مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده به عنوان یک داروی کاهنده چربی خون در بیماران مبتلا به اختلالات قلبی و عروقی، دارای اثرات ضدالتهابی و ضد ترومبوز نیز است و از همین طریق منجر به پیشگیری از بروز سکته‌های قلبی و مغزی می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما