۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
کد مطلب : ۴۷
مدیرکل دفتر نظارت وزارت بهداشت خبر داد:

ابلاغ سنجه‌های نسل چهارم اعتباربخشی

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت از ابلاغ سنجه های نسل چهارم اعتباربخشی خبر داد و گفت: مدیریت منابع موجود، رهبری و شورآفرینی سازمانی جزیی از اعتباربخشی نسل چهارم است که منجر به ارتقای کیفیت و کارایی و بهره وری بیمارستانی می شود.
ابلاغ سنجه‌های نسل چهارم اعتباربخشی

به گزارش پایگاه خبری «خبردارو» به نقل از ایلنا، علیرضا عسگری مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، از ابلاغ سنجه های نسل چهارم  اعتباربخشی خبر داد و گفت: مدیریت نرم افزار منجر به کارایی و کارآمدی حوزه سلامت خواهد شد.
وی با بیان اینکه اعتباربخشی ابزاری برای ارتقای کیفیت است، افزود: سطح اعتباربخشی هر مرکز ماحصل بازدید و نظارت از هر بیمارستان و مرکز درمانی در کشور است و تنها مدل ارزیابی سیستم محسوب می شود که به تمام ابعاد بالینی و غیر بالینی بیمارستان ها و مراکز درمانی می پردازد. 

 عسگری بیان کرد: مدیریت منابع موجود، رهبری و شورآفرینی سازمانی جزیی از اعتباربخشی نسل چهارم است که منجر به ارتقای کیفیت، کارایی و بهره وری بیمارستانی می شود.

مدیرکل دفترنظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت عنوان کرد: مسیر موفقیت در نسل چهارم، مدیریت بهینه منابع موجود بیمارستان، رعایت استاندارد پایه خدمت و ترویج اخلاق حرفه ای در تمام سطوح است.

وی خطاب به معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، بر نظارت مستمر از مراکز درمانی تاکید کرد و گفت: معاونین درمان در هر دانشگاهی باید بر تمام مراکز درمانی استان خود نظارت داشته و ضامن حفظ حقوق خدمت گیرنده و خدمت دهنده باشند.

 عسگری از رونمایی چک لیست های کشوری نظارت بر درمان موسسات پزشکی و پیراپزشکی، در این اجلاس خبر داد و گفت: این چک لیست ها به عنوان یکی از ابزارهای نظارتی لازم در عرصه خدمات بالینی به شمار رفته و از اعمال سلیقه های شخصی ناظران جلوگیری کرده و امکان رصد ارتقای خدمات کشوری را فراهم می کند.

وی با تاکید بر تداوم نهضت ثبت و تحلیل ریشه ای خطاهای درمانی و اصلاح فرآیندها، تصریح کرد: نباید فراموش کرد که خدمات قابل تقدیر نیروهای درمانی اعم از پزشکان، پرستاران و تمام گروه ها در این روزهای دشوار باعث شده که آشفتگی های حوزه های دیگر خدماتی و اجتماعی را در نظام سلامت شاهد نباشیم و این عظمت کار نیروهای ما است که باید پاس داشته شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

به زودی؛ توزیع تست فوری ایدز در داروخانه‌های کشور
جداسازی دوقلوهای پاکستانی پس از ۵۰ ساعت جراحی
80 درصد کودکان سرطانی 100 درصد درمان می شوند
انعکاس آلزایمر در رگ‌های خونی چشم
نگرانی وزارت بهداشت از سیستم فاضلاب خوزستان و خطر بروز برخی بیماری‌ها
پزشک اردبیلی توده ۱۱ کیلویی را از شکم بیمار خارج کرد
فقر ویتامین دی خطر کدام بیماری ها را افزایش می دهد؟
در مواجهه با فرد مبتلا به اچ‌آی‌وی چه می‌کنید؟
چگونگی شناسایی و غربالگری کودکان اوتیسم
شناسایی ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مبتلا به فشارخون
پلمب یک واحد غیرمجاز تولید داروهای گیاهی در تفت
تست تراکم استخوان برای چه افرادی ضروری است؟
۴۰ بیمارستان جدید در کشور تا پایان سال راه اندازی می‌شود
بیماری خاموش که استخوان‌هایتان را می‌خورد
ورزشکاران در خطر سرقت اعضای حیاتی بدن هستند
20 هزار نفر در سال به جذام مبتلا می‌شوند
آلودگی هوا خطر ابتلا به این بیماری ها را افزایش می دهد
کمبود ویتامین D در کودکی منجر به فشار خون بالا در بزرگسالی می‌شود
بازسازی دریچه سه‌لتی قلب بدون استفاده از پمپ
بایدها و نبایدهای غذایی در مبتلایان به هپاتیت "سی"