۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
کد مطلب : ۲۵۴۹

ارزی به واردات داروهای مشابه تخصیص داده نمی‌شود

رییس سازمان غذا و دارو گفت: برخی کمبودها در رابطه با داروهای برندی هستند که مشابه داخلی دارند بر این اساس ارزی به واردات داروهای مشابه تخصیص داده نمی‌شود البته در برخی موارد کمبود وجود دارد اما به‌شکل معمول و مداوم نبوده است.
ارزی به واردات داروهای مشابه تخصیص داده نمی‌شود
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، محمدرضا شانه‌ساز در مورد کمبود برخی داروها در کشور، گفت: به‌رغم تمامی مشکلات ارزی و تحریم‌های بی‌سابقه کمبود اقلام دارویی نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده و کمتر شده است.
رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه مردم اگر با کمبود دارویی مواجه می‌شوند به سازمان غذا و دارو اطلاع رسانی کنند، افزود: با کمبود دارو مواجه نیستیم و مردم در صورت مشاهده چنین موضوعی با تماس از طریق شماره ۱۹۰ سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت را در جریان قرار دهند.
شانه‌ساز ادامه داد: برخی کمبودها در رابطه با داروهای برندی هستند که مشابه تولید داخلی دارند و بر این اساس ارزی به واردات داروهای مشابه تخصیص داده نمی‌شود البته در برخی موارد کمبود وجود دارد اما به صورت معمول و مداوم نبوده است.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه منبع بسیاری از مواد اولیه دارویی کشورهایی است که ارز خاصی را نیاز دارند بنابراین با مشکلاتی مواجه شده‌ایم که با کمک بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در حال رفع مشکل هستیم.
 
مرجع : خانه ملت
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما