کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی تولید داخل قابل رهگیری می شوند

سازمان غذا و دارو , 4 مرداد 1400 ساعت 11:00

مدیرکل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در حال حاضر اصالت همه فراورده های آرایشی و بهداشتی وارداتی قابل رهگیری است، از شروع درج کد رهگیری روی فراورده های تولید داخل خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری خبردارو، دکتر محمود آل بویه با اشاره به توافق بین انجمن تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان غذا و دارو در خصوص درج کد رهگیری بر روی محصولات تولیدی، اظهار کرد:  بر اساس این توافق درج کد رهگیری در سه فاز و به تدریج برای کلیه محصولات آرایشی و بهداشتی انجام خواهد شد و مردم به راحتی می توانند کیفیت و اصالت فراورده ها را استعلام کنند.
وی افزود:  مقرر شد از پایان شهریور سال جاری درج کد رهگیری در فاز اول روی انواع کرم پودر، پرایمر ها، بی بی کرم (BB cream)، سی سی کرم ( CC cream)، عطریات و قرص ظرفشویی اجرایی شود.
مدیرکل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با تاکید بر ضرورت استعلام اصالت فراورده های آرایشی و بهداشتی گفت: با درج کد رهگیری به راحتی می توان از طریق سامانه WWW.TTAC.IR و سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ اصالت فراورده ها را استعلام و از تولید و توزیع محصولات تقلبی و قاچاق جلوگیری کرد.


کد مطلب: 2604

آدرس مطلب :
https://www.khabardaroo.ir/news/2604/تمامی-محصولات-آرایشی-بهداشتی-تولید-داخل-قابل-رهگیری-می-شوند

خبر دارو
  https://www.khabardaroo.ir