۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴
کد مطلب : ۲۷۹۱

عین اللهی: بحث ارز دارو در بودجه سال آینده هنوز مشخص نشده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بحث ارز دارو در بودجه سال آینده هنوز مشخص نیست و طی برگزاری جلسات در آینده در این مورد تصمیم‌گیری می‌شود.
عین اللهی: بحث ارز دارو در بودجه سال آینده هنوز مشخص نشده است
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، بهرام عین اللهی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران و در حاشیه مراسم قدردانی از پرستاران افزود: در مورد وضعیت ارز و یارانه دارو هنوز تصمیمی گرفته نشده است.
وی در پاسخ به سوالی درمورد بودجه تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال آینده اظهار داشت: بودجه سال آینده تغییرات زیادی یافته و مقدار زیادی اعتبار به وزارت بهداشت اختصاص می یابد.
عین اللهی تصریح کرد: سعی می کنیم از طریق درآمدهای اختصاصی و بودجه عمومی خدمات پرستاری تعرفه گذاری شود.
وی ادامه داد: همچنین در دانشگاه‌های علوم پزشکی، هیات امنا و اختیارات خاص داریم که می توانیم بودجه های خود را روی آنها اعتبار بخشی کنیم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه ۱۵۰ پرستار در دوران کرونایی شهید شدند، گفت: تعداد زیادی از خانواده های پرستاران نیز به کرونا مبتلا شدند و با توجه به زحمات این قشر، امیدواریم بزودی به خواسته های آنها پاسخ داده شود.
وزیر بهداشت تاکید کرد: تبدیل وضعیت پرستاران در ۸۹ روز از مهمترین خواسته هایی است که بزودی انجام می شود.
وی اظهار داشت: اکنون که کرونا فروکش کرده، انصاف نیست این افراد از مراکز خارج شوند و معاونت توسعه وزارت پیگیری جدی  می کند تا درباره بکارگیری آنها فوق‌العاده خاص، کار شود.
عین اللهی تاکید کرد: وضعیت رسیدگی به پرونده های شهدای سلامت نیز درگیر ‌کارهای اداری شده و قرار است بزودی پرونده ها آنها تکمیل و رسیدگی شود.
وی پرستاران را قشر زحمتکشی دانست که در دوران کرونا با ایثارگری های خود خدماتی خوبی را به بیماران و نظام سلامت ارائه دادند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما