۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
کد مطلب : ۲۹۰۳

پاسخ سازمان غذا و دارو به خبر دپوی شیرخشک در گمرک

سخنگوی سازمان غذا و دارو به خبر گمرک در خصوص دپوی ۸۸۰ هزار قوطی شیرخشک پاسخ داد.
پاسخ سازمان غذا و دارو به خبر دپوی شیرخشک در گمرک
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو ؛ محمد هاشمی در واکنش به مطلب منتشر شده از سوی گمرک گفت: تا زمانی که محموله‌ای IRC و ثبت سفارش نداشته باشد، شرکت متقاضی حق حمل محموله و تخلیه کالا در گمرک را ندارد. اگر کالایی با ثبت سفارش وارد کشور شود، سریعا ترخیص و اموراتش انجام می‌شود، اما واردات بدون ثبت سفارش مشکلاتی به همراه دارد.

وی افزود: سال ۹۷ سازمان غذا و دارو تفاهم نامه‌ای با سازمان گمرک امضا کرد که براساس آن، گمرک موظف شد ورود و خروج کالا را در سامانه تی تک ثبت کند تا این سازمان آمار موجودی کالا‌ها در گمرک را داشته باشد چرا که ممکن است شرکتی محموله خود را در گمرک نگه داشته، تا مثلا شش ماه اظهار نکند گرچه  در موضوع اخیر کارشناسان سازمان غذا و دارو به صورت حضوری به گمرک مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام داده اند، اما طبیعی است وقتی سازمان سازمان غذا و دارو از  انبار گمرک اطلاعی نداشته باشد نمی‌تواند هم  مجوز ترخیص صادر کند.

هاشمی عنوان کرد: از زمانی که به سازمان غذا و دارو اعلام شد که محموله‌ شیرخشک  در گمرک موجود است، دو تا سه روز بعد نامه‌های حداقل اسناد  که خود شرکت ها، سررسید نامه‌های حداقل اسناد را می‌دانند؛ برای آن‌ها صادر شد کما اینکه در صورت نیاز سازمان غذا و دارو آمادگی آن را دارد که در کمترین زمان ممکن و به طور آنی، نامه‌های تمدید را صادر کند.

وی گفت: انتظار می‌رود گمرک در قالب تفاهم نامه‌هایی که با سازمان غذا و دارو دارد، به توسعه همکاری‌ها بیاندیشد تا شاهد بروز مشکل در زنجیره دارو، موارد غذایی، تجهیزات پزشکی و در مجموع کالا‌های سلامت محور کشور نباشیم.

سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: اگر کالایی با ثبت سفارش وارد کشور شود، سریعا ترخیص می‌شود و این ترخیص بر مبنای تائید سامانه‌های اطلاعاتی و بدون مداخله کارشناس و در تمام ساعات روز صورت می‌گیرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما