کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شرکت‌های مشاوره آنلاین پزشکی مجوز ندارند

4 تير 1401 ساعت 13:22

مدیرکل نظارت، ارزشیابی و اعتبار بخشی سازمان نظام پزشکی گفت: هیچ دستورالعملی از سوی وزارت بهداشت در خصوص شرکت‌های مشاوره آنلاین در امور پزشکی ارائه نشده است و هیچ یک از این شرکت‌ها مجوز ندارند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ دکتر فربد رهنمای چیت ساز افزود: وقتی به یک بیمارستان مراجعه می‌کنیم با اینکه شناختی از پزشک مستقر در اورژانس نداریم، اما او در مکانی شناسنامه دار فعالیت می‌کند، در مورد شرکت‌هایی که خدمات مشاوره و معاینه آنلاین در امور پزشکی ارائه می‌دهند چنین چیزی وجود ندارد.

وی تأکید کرد: هیچ نوع شناختی از این شرکت‌ها وجود ندارد، زیرا بدون شناسنامه هستند و در واقع نمی‌توان مطمئن بود چه کسی در این شرکت ها خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

دکتر رهنمای گفت: با توجه به اینکه اینروزها اغلب تبلیغات از طریق فضای مجازی انجام می‌گیرد متاسفانه می بینیم که در بسیاری از موارد افراد فاقد صلاحیت و غیرپزشک خدمات درمانی ارائه می‌کنند. این نوع تبلیغات بسیار فریب دهنده و خطرناک است.

وی افزود: برای تشخیص اصالت پزشک، مردم می توانند به سایت سازمان نظام پزشکی به نشانی irimc.org مراجعه کنند، سپس از طریق سرویس جستجوی پزشک، مشخصات پزشک مد نظر را وارد کنند و تصویر، پروانه، تخصص و حتی محل شهر فعالیت را مشاهده کنند.


کد مطلب: 3163

آدرس مطلب :
https://www.khabardaroo.ir/news/3163/شرکت-های-مشاوره-آنلاین-پزشکی-مجوز-ندارند

خبر دارو
  https://www.khabardaroo.ir