۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰
کد مطلب : ۳۱۶۹

وزیر بهداشت مصوبات جدید شورای عالی بیمه سلامت را اعلام کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعطای بسته حمایتی دولت برای بیماران خاص و تالاسمی خبر داد و گفت: با مصوبه شورای عالی بیمه سلامت دو داروی مهم بیماران خاص از جمله یک داروی بیماران تالاسمی تحت پوشش بیمه قرار گرفت.
وزیر بهداشت مصوبات جدید شورای عالی بیمه سلامت را اعلام کرد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ دکتر بهرام عین اللهی در پایان هشتاد و هشتمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت افزود: در ارتباط با بیماران خاص و صعب العلاج تصمیمات خوبی گرفته شده که بعد از تخصیص بودجه لازم، اجرایی می شود، این مصوبات به وزارت بهداشت کمک می کند تا بتواند حمایت های مؤثری از بیماران خاص انجام دهد. 

وزیر بهداشت در ادامه با بیان این که قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از سال 1386 به تصویب رسیده ولی در این ۱۵ سال اجرایی نشده بود، افزود: خوشبختانه تعرفه خدمات پرستاری امسال در هیات دولت مصوب شد و برای اولین بار در کشور اجرا می شود.

وی ادامه داد: ضوابط و دستورالعمل های اجرایی این قانون در شورای عالی بیمه سلامت تصویب شد و سازمان های بیمه گر قبول کردند که اجرا شود.

عین اللهی گفت: در مصوبه ای دیگر این مجوز صادر شد که در صورت قطعی برق، قطعی سامانه و موارد احتمالی که ممکن است نسخه نویسی الکترونیک را با اختلال موقت مواجه کند، ۱۲ درصد موارد نسخه نویسی و ۲۰ درصدِ موارد نسخه پیچی، خارج از سامانه انجام گیرد.

وزیر بهداشت در خصوص مصوبه دیگری در شورای عالی بیمه سلامت افزود: این شورا  همچنین مصوباتی در خصوص پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی داشت. شورای عالی بیمه سلامت تصویب کرد که ۷۰ درصد هزینه های بخش غیردولتی در بخش توانبخشی پوشش داده شود. این طرح در منطقه سراوان به صورت آزمایشی شروع شده است و طبق این مصوبه بیماری هایی مثل تالاسمی و اوتیسم مشمول پوشش بیمه ای مناسبی خواهند شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما