۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵
کد مطلب : ۳۵۰۸

نیمی از دیابتی ها دچار افسردگی می شوند

نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که تقریبا نیمی از افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ دچار افسردگی هم هستند.
نیمی از دیابتی ها دچار افسردگی می شوند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ در این مطالعه پرونده پزشکی عمومی ۲۳۰ هزار و ۹۳۲ بیمار بزرگسال بررسی شده و نتایج آن در مجله تخصصی Diabetologia به چاپ رسیده است.

متخصصان با بررسی این سوابق پزشکی دریافتند که میزان رو به رشد ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ می‌تواند با افزایش میزان ابتلا به افسردگی به‌ ویژه در میان جوانان مرتبط باشد.

داده‌های مربوطه که از سال ۲۰۱۷ جمع آوری شده نشان داد ۴۳ درصد از افراد زیر ۴۰ سال مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ افسردگی هم داشتند.

نویسندگان این مطالعه حدس می‌زنند افراد بیشتری در دهه ۲۰ و ۳۰ سالگی به دیابت مبتلا می‌شوند و افراد زیر ۴۰ سال مبتلا به این بیماری، ۵۰ درصد بیشتر از افراد بالای ۵۰ سال در معرض ابتلا به افسردگی‌ هستند.

پروفسور "سنجوی پال" از دانشگاه ملبورن و سرپرست این مطالعه گفت: یافته‌های ما پیامدهای ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ در سنین پایین برای سلامت روان و اهمیت تلاش‌ها برای پیشگیری از ابتلا به دیابت در مراحل اولیه زندگی برجسته می‌کند.

وی افزود: خطر بیشتر ابتلا به افسردگی با ابتلا به دیابت در سنین پایین را تا حدی می‌توان با فشار بیشتر سایر عوامل خطرناک، از جمله چاقی و کشیدن سیگار توضیح داد.

بسیاری از افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ مشکلات مربوط به سلامت روان دارند و این مطالعه نشان می‌دهد که افسردگی در افراد مبتلا به این بیماری شایع و در حال افزایش است. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که افراد جوان‌تر مبتلا به بیماری نوع ۲ که اغلب شکل شدیدتری از این بیماری را دارند در مقایسه با افرادی که در مراحل بعدی زندگی به آن مبتلا می‌شوند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی‌ هستند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما