۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱
کد مطلب : ۳۷۵۰

انسولین قلمی بزودی وارد می شود

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از واردات انسولین قلمی برای بیماران مبتلا به دیابت در کشور خبر داد و گفت: برخی از بیماران بنا به دلایلی نیاز مبرم به استفاده از انسولین قلمی با برندهای خارجی دارند.
انسولین قلمی بزودی وارد می شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ محمد پیکانپور افزود: به خاطر حساسیت‌هایی که در بیماران مختلف دیابتی وجود دارد و با توجه به مصارف مختلف و بر اساس تجویز پزشک نیاز به برندهای متفاوت داریم.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه سازمان غذا و دارو علاوه بر انسولین قلمی تولید داخل، در تلاشیم از طریق واردات، کمبودهای دارویی را برطرف کنیم.

پیکانپور افزود: مشکلی در تأمین انسولین چه در بخش تولید و چه در واردات وجود ندارد و پیش‌بینی‌های لازم نیز برای تولید و واردات در زمان مقرر این محصولات انجام شده تا نیاز بیماران دیابتی تأمین شود.

مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو در مورد انسولین قلمی لانتوس نیز گفت: انواع انسولین‌های گلارژین که ژنریک انسولین لانتوس هستند به وفور در کشور یافت می‌شود، اما برخی از بیماران تمایل به استفاده از برندهای وارداتی آن را دارند که بخشی از این محصول در حال توزیع و بخشی نیز در حال ورود به کشور است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما