۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
کد مطلب : ۳۹۷۳

داروی برند جزو کمبودها محسوب نمی‌شود!

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: داروی برند جزو کمبودهای دارویی محسوب نمی‌شود و این دسته از داروها در لیست کمبودها نیستند.
داروی برند جزو کمبودها محسوب نمی‌شود!
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ سید حیدر محمدی افزود: با توجه به کمبودهای دارویی که از ابتدای سال در کشور به‌وجود آمد، سازمان غذا و دارو برای ۱۷ مورد مجوز واردات داد و ظرفیت تولید شرکت‌های دارویی نیز افزایش یافت.

وی ادامه داد: واردات داروهایی که مشابه تولید داخل دارند ممنوع است مگر اینکه تامین کننده داخلی توان تامین کل نیاز را نداشته باشد. تلاش داریم در کنار واردات، درصد زیادی از کمبودهای دارویی را تا پایان سال برطرف کنیم.

محمدی با اشاره به تامین داروهای پیوند عضو افزود: میزان تامین داروهای پیوند نسبت به قبل افزایش قابل توجهی پیدا کرده و موجودی داروها نیز افزایش یافته است.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مصرف آنتی بیوتیک با کمک داروسازان بالینی و بیمارستانی و بخشی از طریق اقتصادی، منطقی‌تر شد و با اصلاح الگو در یکی از بیمارستان‌ها ماهیانه یک میلیارد تومان هزینه‌های غیرمنطقی مرتبط با دارو و تجهیزات کاهش یافت.

وی عنوان کرد: رسانه ها چشم بینای سازمان غذا و دارو در جامعه هستند و مسائل حوزه دارو و دغدغه بیماران را گزارش می دهند، در این راستا از اصحاب رسانه می خواهیم در صورت ملاحظه کمبود دارو موارد را به صورت مصداقی (نام دارو) اطلاع رسانی کنند تا پاسخ مناسب را به مخاطبان منعکس کنند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما