۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
کد مطلب : ۳۹۹۲

هدف‌گذاری برای صادرات ۲۰۰ میلیون یورویی دارو در سال ۱۴۰۲

رییس سازمان غذا و دارو گفت: سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیون یورو داروی تولید داخل به کشور‌های خارجی صادر شده و برای سال ۱۴۰۲ صادرات بیش از ۲۰۰ میلیون یورو دارو هدف‌گذاری شده است.
هدف‌گذاری برای صادرات ۲۰۰ میلیون یورویی دارو در سال ۱۴۰۲
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ دکتر حیدر محمدی افزود: ٩٧ درصد از دارو‌های مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود و تنها برخی از دارو‌هایی که صرفه اقتصادی ندارند تولید نمی‌شوند.

وی تصریح کرد: هم اکنون با توجه به حمایت‌هایی که برای واحد‌های تولید کننده در نظر گرفته شده است شاهد هستیم که تمایل تولید اینگونه دارو‌ها نیز افزایش یافته است.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به کمبودهای دارویی افزود: یکی از دارو‌هایی که در کشور دارای کمبود بوده قطره‌ چشمی است علت کمبودها نیز نبود زیرساخت لازم برای تولید این دارو است.

محمدی ادامه داد: یکی از سیاست‌های کلی این سازمان برون‌سپاری خدماتی است که بر اساس قانون می‌توان این خدمات را برون سپاری کرد لازم به ذکر است که امکان افزایش نیرو‌های انسانی به بدنه دولت در این حوزه وجود نداشته و تنها باید از ظرفیت‌های موجود در بخش خصوصی اقدام کرد.

وی گفت: قرار است برخی از کارشناسان حوزه‌های مختلف مرتبط با دانشگاه‌های علوم پزشکی در تهران جمع شده تا پس از آموزش‌های لازم نسبت به تفویض اختیارت به شهرستان‌ها اقدام شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما