۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵
کد مطلب : ۳۹۶۴

کاهش بودجه دارویار به امید اجرای پزشک خانواده

رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید ارقام یارانه‌ی دارو در بودجه ۱۴۰۲ قابل توجه است چرا که با اجرای نظام ارجاع به پزشک خانواده در سال آینده مصرف دارو کاهش می‌یابد اما رئیس کمیسیون بهداشت مجلس می‌گوید زیرساخت های اجرای پزشک خانواده فراهم نیست.
فایل ویدیو
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ حسینعلی شهریاری گفت: طرح پزشك خانواده در دو استانی كه پایلوت بودند به‌ درستی اجرا نشد و سیستم ارجاع خانواده نیز در روستاها به معنای واقعی پزشك خانواده نیست و در حقیقت ما پزشك خانواده تربیت نكردیم.

رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس اجرای طرح پزشك خانواده را نیازمند پیاده‌سازی رو‌ش‌های آموزش پزشكی دانست و گفت: رئیس‌جمهور اعلام كردند كه این طرح تا پایان سال عملیاتی می‌شود و ما هم امیدواریم محقق شود؛ اما در درجه اول نیاز واقعی به حضور پزشكان در مناطق محروم و حاشیه شهرها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر داریم تا جمعیتی را مشخص كنیم و تحت‌نظر پزشك قرار دهیم و البته باید جامعه را هم برای این موضوع آماده كرد.

شهریاری تأكید كرد: مسئولان و دولتمردان جامعه باید در طرح پزشك خانواده شركت كنند چون نمی‌شود فقط این طرح را برای مردم عادی و مستضعف و روستایی پیاده كنیم و مسئولان دولتی و نمایندگان از سیستم دیگری استفاده كنند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما