۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
کد مطلب : ۱۰۹۵

تحریم دارو، بیماران «صرعی» را نگران کرده است

رئیس انجمن صرع گفت:‌ تحریم دارو بیماران «صرعی» را نگران کرده است و این بیماران باید از جهت تامین داروها اطمینان خاطر داشته باشند.
تحریم دارو، بیماران «صرعی» را نگران کرده است
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، داریوش نسبی‌تهرانی، رئیس انجمن صرع در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره «اثر تحریم‌ در تامین داروهای بیماران صرع»، اظهار داشت: برخی داروها به خاطر تحریم در تولید آن توسط شرکت‌ها اختلال ایجاد شده و بیماران مجبورند داروی شرکت‌های دیگری را استفاده کنند. 

وی ادامه داد:‌ وابستگی‌های خاصی به بعضی داروها وجود دارد و نمی‌شود آن دارو را جابجا یا جایگزین کرد و تحریم‌ها اثر منفی بر آنها می‌گذارد؛ یعنی همیشه دارویی که بیمار به آن عادت کرده و سال‌ها استفاده می‌کند، تولید آن توسط شرکت داخلی کم می‌شود و شرکت دیگری آن را تولید می‌کند؛ در نتیجه بسیاری از این بیماران به مشکل برخورده و تشنج می‌کنند.
 رئیس انجمن صرع افزود:‌ ما همیشه سعی می‌کنیم داروی بیمار صرعی را چه تولید داخلی و چه تولید خارجی باشد، همان دارویی را به بیمار بدهیم که در درمان آن جواب مثبت داده و همچنین در دسترس باشد؛ چرا که در دسترس بودن داروی بیماران صرعی یک مسئله حیاتی است.

نسبی‌تهرانی بیان داشت: اینطور نیست که بگوییم بیمار داروی دیگری را به جای این دارو مصرف کند تا اگر این دارو در بازار نبود، این جایگزین را استفاده کند.

وی تصریح کرد: بیماران نگران داروهای خود بوده و اینکه این داروها کمیاب نشود؛ در نتیجه تحریم‌ها نیز آنها را آشفته و نگران می‌کند و بیماران صرعی باید از جهت تامین داروها اطمینان خاطر داشته باشند.

رئیس انجمن صرع با اشاره به اهمیت موضوع سازگاری دارو با بیماران صرعی، اضافه کرد: البته اسم دارو و دوز آنها همان داروهای قبلی است اما به خاطر اینکه خلوص آن عوض می‌شود، بیمار تشنج می‌کند؛ضمن اینکه یکسری بیماران به همان دارویی که در روند درمان جواب مثبت داده است رغبت نشان داده و مورد استفاده قرار می‌دهند.

نسبی‌تهرانی ابراز داشت: ما نمی‌توانیم هر داروی تولیدی که در اختیار ما بود به آنها بدهیم؛ چرا که بسیاری از بیماران به این موضوع حساس هستند و این تغییرات برای آنها مشکل‌ساز می‌شود.

 وی خاطرنشان کرد: امکان تهیه برخی داروهای خارجی که این بیماران استفاده می‌کنند، با توجه به کمبود و گرانی وجود ندارد؛ برای نمونه بیمارانی هستند که برای تهیه داروهای خود 400 هزار تومان هزینه می‌کنند.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جذام همچنان در ایران قربانی می‌گیرد
کیت‌های تشخیصی‌ ویروس کرونا ۲۰۱۹ تا چند روز آینده وارد کشور می‌شود/ آزمایشگاه مرجع سلامت، آمادگی شناسایی ویروس جدید را دارد
وزارت بهداشت: هیچ مورد مشکوک به ویروس کرونا نداشته‌ایم
ویروس کرونای به استرالیا رسید
اپیدمی «آنفلوآنزا نوع B »در کشور وجود ندارد
۴ هزار و ۵۰۰ پرستار در کشور جذب می‌شوند/شناسایی ۳۵ منطقه برای ساخت پانسیون‌های پرستاری
استقرار «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» در فرودگاه امام
تأثیر حوادث اخیر کشور بر گردشگری سلامت
موردی از ویروس چینی در ایران مشاهده نشده است
مقصران مرگ‌ زودرس ناشی از آلودگی‌ هوا
ایران، کشوری پیشرو در استقرار شبکه شهرهای سالم
تمهیدات وزارت بهداشت برای کنترل آنفلوآنزای B
نخستین بیمار مبتلا به کرونا در کره جنوبی شناسایی شد
صدا وسیما برای دعوت کارشناسان از وزارت بهداشت استعلام نمی‌کند
راه اندازی خانه بهداشت سیار عشایری در بخش ارم و بوشکان
هزینه‌های خدمات درمانی بازنشستگان کاهش می‌یابد
بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور
۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان + جزییات
آیا دستگاه‌های دیالیز ایرانی بی‌کیفیت‌ هستند؟
استانداردهای درمانی برای گردشگران سلامت افزایش یافته است
شیوع نوع B ویروس آنفلوانزا در ایران
ایران یکی از ۷ کشور آلوده به سالک/۱۹ استان درگیر بیماری هستند
چرا وزارت بهداشت در برابر کاهش هزینه‌های درمان بیماران مقاومت می‌کند؟/ نظام پرداخت حق دسترسی به درمان را از حاشیه‌نشینان گرفته است
سهم تجهیزات پزشکی ایرانی در بازار درمانی کشور چقدر است؟