۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
کد مطلب : ۱۲۶۴

ذخیره‌سازی 8 ماهه دارو و تجهیزات پزشکی

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر حدود ۷ تا ۸ ماه دارو و تجهیزات پزشکی در کشور ذخیره داریم.
ذخیره‌سازی 8 ماهه دارو و تجهیزات پزشکی
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، سعید نمکی وزیر بهداشت، در مراسم یک صد و دهمین اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: علی رغم فشار آمریکا برای به زانو در آوردن مردم ایران، با توکل به خدا و برکت خون شهدا از این فشار‌ها سربلند بیرون آمده‌ایم و در حال حاضر حدود ۷ تا ۸ ماه دارو و تجهیزات پزشکی در سراسر کشور ذخیره داریم. همچنین مواد اولیه کارخانه‌های دارویی تا ۶ ماه در کشور موجود است.
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه آمریکا به دروغ می‌گوید که دارو و تجهیزات پزشکی جزو تحریم‌ها نیست، زیرا بیشترین تحریم و فشار ما از حوزه اقلام دارویی و تجهیزات است ادامه داد: امسال سال سختی از نظر تامین منابع بوده، اما هنر ما این است که در شرایط سخت بتوانیم کشور را به بهترین نحو مدیریت کنیم.
 
نمکی گفت: در زمان اجرای طرح کنترل فشار خون بیش از ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفتند و همکاران بهورز، پرستار و کارد پزشکی زحمت زیاد در این خصوص کشیدند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار گزارش شده کرونا در چین حدود ۲ هزار و ۷۰۰ نفر را درگیر کرده است، افزود: پس از انتشار ویروس کرونا در کشور چین و بررسی وضعیت نظام سلامت این کشور ما به این نتیجه می‌رسیم که سیستم بهداشتی- درمانی چین دچار بحران شده و این درحالی است که در هنگام بروز همه گیری بیماری آنفلوانزا که بیش از ۱۳ هزار نفر به آن مبتلا شده بودند هیچ بی‌نظمی در نظام سلامت ما مشاهده نشده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تاثیر اجرای طرح پرونده الکترونیک سلامت را در سال‌های آینده خواهیم دید، گفت: پرونده الکترونیکی سلامت به عنوان یک ریل گذاری در نظام خدمات سلامت محسوب می‌شود. این طرح را در کشور آغاز کردیم که باعث منطقی‌تر شدن هزینه‌ها در نظام ارجاع و اجرای بهتر طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع خواهد شد.

در ادامه مراسم سید کامل تقوی نژاد معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه در اجلاس سال گذشته ۱۵ مصوبه و ۵۰ راهکار اجرایی تنظیم شده است که همگی در حوزه‌های بهداشت، درمان، آموزش انستیتو پاستور اورژانس و سازمان بیمه سلامت است گفت: اجرای بیانیه گام دوم به عنوان یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت در دستور کار قرار گرفته است و بر اساس اسناد مهم بالادستی کار تولید ۲ واکسن روتاویروس و پنوموکوک را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، ادامه داد: توسعه شاخص سلامت دهان و دندان، کاهش فرانشیز، کمک و حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج، تهیه راهنما‌ی بیماری‌های مختلف، تربیت تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی زن، اجرای طرح تحول آموزش پزشکی، اولویت بندی برنامه‌های عمرانی، تعیین اولویت‌های پژوهشی و کنترل اچ‌ای وی از جمله اقدامات مهم وزارت بهداشت محسوب می‌شود.

تقوی نژاد تاکید کرد: در زمنیه آموزش نحوه تربیت دانشجو تحصیلات تکمیلی، جذب دانشجوی خارجی و نحوه به کارگیری دانشجویان در طرح هر خانه یک پایگاه سلامت، ارتقا فرآیند‌های حوزه سلامت و اعمال سقف عملکرد برای بیمه از دیگر اهداف و اقدامات وزارت بهداشت است.

او گفت: تامین ارز دارو‌های پزشکی، سیاست نحوه تامین تولیدات دارویی، بررسی استاندارد‌های اقلام پزشکی، تامین دارو‌های خاص و تامین منابع هزینه تمام شده بستری از جمله اهداف مهمی است که در اجلاس سال گذشته بررسی شده و باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جذام همچنان در ایران قربانی می‌گیرد
کیت‌های تشخیصی‌ ویروس کرونا ۲۰۱۹ تا چند روز آینده وارد کشور می‌شود/ آزمایشگاه مرجع سلامت، آمادگی شناسایی ویروس جدید را دارد
وزارت بهداشت: هیچ مورد مشکوک به ویروس کرونا نداشته‌ایم
ویروس کرونای به استرالیا رسید
اپیدمی «آنفلوآنزا نوع B »در کشور وجود ندارد
۴ هزار و ۵۰۰ پرستار در کشور جذب می‌شوند/شناسایی ۳۵ منطقه برای ساخت پانسیون‌های پرستاری
استقرار «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» در فرودگاه امام
تأثیر حوادث اخیر کشور بر گردشگری سلامت
موردی از ویروس چینی در ایران مشاهده نشده است
مقصران مرگ‌ زودرس ناشی از آلودگی‌ هوا
ایران، کشوری پیشرو در استقرار شبکه شهرهای سالم
تمهیدات وزارت بهداشت برای کنترل آنفلوآنزای B
نخستین بیمار مبتلا به کرونا در کره جنوبی شناسایی شد
صدا وسیما برای دعوت کارشناسان از وزارت بهداشت استعلام نمی‌کند
راه اندازی خانه بهداشت سیار عشایری در بخش ارم و بوشکان
هزینه‌های خدمات درمانی بازنشستگان کاهش می‌یابد
بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور
۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان + جزییات
آیا دستگاه‌های دیالیز ایرانی بی‌کیفیت‌ هستند؟
استانداردهای درمانی برای گردشگران سلامت افزایش یافته است
شیوع نوع B ویروس آنفلوانزا در ایران
ایران یکی از ۷ کشور آلوده به سالک/۱۹ استان درگیر بیماری هستند
چرا وزارت بهداشت در برابر کاهش هزینه‌های درمان بیماران مقاومت می‌کند؟/ نظام پرداخت حق دسترسی به درمان را از حاشیه‌نشینان گرفته است
سهم تجهیزات پزشکی ایرانی در بازار درمانی کشور چقدر است؟