۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
کد مطلب : ۱۴۱۴

هزینه ماهانه درمان اعتیاد/ اختصاص کد «یکتا» برای معتادان مجهول‌الهویه

عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت ضمن تشریح تغییرات ابلاغیه جدید تعرفه درمان اعتیاد، از اختصاص کد یکتا به معتادان مجهول‌الهویه برای درمان سرپایی اعتیاد در قالب پوشش بیمه‌ای خبر داد.
هزینه ماهانه درمان اعتیاد/ اختصاص کد «یکتا» برای معتادان مجهول‌الهویه
به گزارش پایگاه خبری خبردارو، دکتر سید محمد دریجانی _ عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت در خصوص ابلاغیه جدید تعرفه درمان اعتیاد، گفت: بر اساس محاسبات صورت گرفته برای یک دوره درمان اعتیاد که مدت آن بسته به تشخیص پزشک معالج است، در صورتی که فرد معتاد برای درمان اعتیاد به مراکز خصوصی مراجعه کند، ماهیانه ۸۱ هزار تومان و در صورتی که به مراکز دولتی مراجعه کند ماهیانه ۳۳ هزار تومان پرداخت می‌کند و مابقی این مبلغ توسط بیمه سلامت پرداخت خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه سازمان بیمه سلامت متولی بیمه درمان معتادان سرپایی برای تمامی معتادان در تمامی سازمان‌های بیمه‌گر  است،‌ ادامه داد: این یعنی، چه فرد معتاد دفترچه بیمه سلامت داشته باشد و چه دفترچه بیمه تامین اجتماعی و... سازمان بیمه سلامت موظف به خدمت رسانی به این افراد خواهد بود.
دریجانی درباره تغییرات ابلاغیه جدید تعرفه درمان اعتیاد نسبت به سالیان گذشته،‌ توضیح داد: در گام اول میزان تعرفه و سطح خدماتی که پوشش می‌دهیم افزایش پیدا کرده است و از سوی دیگر نیز افراد فاقد هویت نیز در صورتی که بهزیستی برایشان کد یکتا به سازمان بیمه سلامت ارائه دهد، می‌توانند خدمات مقتضی چه برای درمان اعتیاد و یا سایر خدمات را دریافت کنند. تا پیش از این افراد فاقد هویت نمی‌توانستند از این خدماتی که در مراکز ترک اعتیاد با پوشش بیمه انجام می‌شود، بهره ببرند که ابلاغیه جدید درمان سرپایی اعتیاد این مشکل را برطرف کرد.
وی با تاکید بر اینکه برخی معتادان متجاهر ممکن است فاقد شناسنامه و هویت باشند،‌ تصریح کرد: این افراد تا پیش از این ابلاغیه مغفول مانده بودند، اما اکنون اگر از سوی بهزیستی با ارائه کد یکتا به ما معرفی شوند، دفترچه بیمه برایشان صادر خواهد شد. با صدور دفترچه بیمه می‌توانند از خدمات درمانی از جمله ترک اعتیاد استفاده کنند. کد یکتا به طور کلی مربوط به افراد مجهول‌الهویه است که با ارائه آن صدور دفترچه بیمه انجام می‌شد که امسال معتادان فاقد هویت هم می‌توانند این کد را اخذ کنند.
عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: ملاک ما معرفی فرد فاقد هویت از سوی بهزیستی است و دیگر در مورد اینکه فرد اتباع خارجی است یا یک ایرانی است سوالی نمی‌کنیم.
وی درباره نحوه فعالیت سامانه پاوا،‌ اظهار کرد: زمانی که سازمان بیمه‌گر با مراکز ترک اعتیاد سرپایی قرارداد می‌بندد، مرکز موظف می‌شود تا هر خدمتی که به معتاد می‌دهد را در این سامانه ثبت کند و بر اساس ثبت در این سامانه در پایان ماه اسناد مراکز ترک اعتیاد سرپایی بررسی می‌شود و پرداخت‌هایمان را انجام می‌دهیم. بر این اساس درمان ترک اعتیاد سرپایی مکانیزه انجام می‌شود.
دریجانی ادامه داد: پرداخت‌های ما به مراکز ترک اعتیاد سرپایی از زمان عقد قرارداد آغاز خواهد شد و تاکنون قرارداد ۱۰۴ مرکز در سامانه پاوا ثبت شده که برای ۲ هزار و ۹۹۴ نفر بیمه سلامت، ۲ هزار و ۷۳۳ بیمه شده مربوط به سازمان تأمین اجتماعی و ۱۸۲ بیمه شده هم نیروی مسلح هستند. این خدمات با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر در استان‌ها انجام می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آمار جهانی کرونا / بیش از ۱۸.۵ میلیون مبتلا و عبور از عدد ۷۰۰ هزار قربانی
بحران در بیمارستان‌های لبنان در پی انفجار بیروت
روحانی در پیامی با ابراز تسلیت و تاثر از حادثه انفجار مهیب در بندر شهر بیروت: ایران آماده ارسال کمک های پزشکی و دارویی به بیروت است
آسیب بزرگترین سیلوی غلات بیروت در انفجار مهیب
ارسال دارو، بسته غذایی و ملزومات پزشکی به لبنان/ بیمارستان صحرایی برپا می شود
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد جزئیات اعطای تسهیلات به ۴۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی
ارتباط مستقیم تعداد مبتلایان کرونا با سفرها+ نمودار
ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا هفته آینده
آمار جهانی شیوع کرونا / شمار قربانیان در آستانه ۷۰۰ هزار نفر
فرمانده عملیات مدیریت کرونا در تهران: با ایمنی جمعی کرونا مخالفیم / امواج بعدی بیماری خواهد آمد
حذف دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی طی ۵ ماه آینده
سخنگوی وزارت بهداشت: محرم امسال، نذر ماسک را در اولویت قرار دهید
واکسیناسیون گسترده روسیه علیه کرونا از ماه مهر آغاز می‌شود
سازمان جهانی بهداشت: همه گیری کروناویروس طولانی مدت خواهد بود
نظارتی بر توزیع ماسک نیست / تکلیف داروخانه ها را روشن کنید
نظر وزارت بهداشت درباره برگزاری کنکور
جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا روحانی: کلام رهبر انقلاب فصل الخطاب بود/اجتماعات همچنان در سراسر کشور ممنوع است
توصیه عضو کمیته علمی ستاد کرونا برای ایام محرم؛ هر خانه یک حسینیه باشد/ نذورات خشک و خام به مستمندان توزیع کنید
آغاز دومین روز آزمون دکتری وزارت بهداشت با رقابت بیش از ۸۰۰۰ داوطلب
مروری بر نتایج یک پژوهش؛ چرا پزشکان عذرخواهی نمی‌کنند؟!
معاون وزیر بهداشت تشریح کرد ۲۶ استان در وضعیت قرمز کرونا / با راه اندازی دسته های عزاداری و حضور تماشاچی مخالفیم
آمار جهانی شیوع کرونا / نزدیک به ۱۷ میلیون مبتلا و بیش از ۶۶۰ هزار قربانی
ورزش خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد؟
اگر واکسیناسیون هپاتیت B در کشور شروع نشده بود...