۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
کد مطلب : ۲۷۲۵

ایران رتبه چهارم جهانی طب مکمل دارد

مدیر کل دفتر طب ایرانی و سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کسب رتبه چهارم ایران در دنیا در زمینه طب مکمل و جایگزین خبر داد.
ایران رتبه چهارم جهانی طب مکمل دارد
 نفسیه حسینی یکتا روز سه شنبه در مراسم اختتامیه دومین جشنواره طب ایرانی و سنتی در محل وزارت بهداشت افزود: کشور در آینده ای نزدیک در زمینه طب سنتی مرجعیت علمی را نیز کسب می‌کند.
وی اظهار داشت: طرح آزمایشی ادغام خدمات طب ایرانی در همه ارکان نظام سلامت انجام می‌شود.
حسینی یکتا ادامه داد: طب ایرانی و داروهای سنتی پس از ورود ۱۴ سال در حوزه آموزش کشور دستاوردهای خوبی داشته است.
وی تاکید کرد: طب ایرانی و سنتی  در سال ۸۶ نیز اجازه ورود به دانشکده‌های پزشکی را پیدا کرد.
به گفته مدیر کل دفتر طب ایرانی و سنتی وزارت بهداشت، طب ایرانی به دلیل قدمت تاریخی از پشتوانه بین المللی برخوردار است و سازمان بهداشت جهانی کشورها را مکلف به توجه به طب سنتی و استفاده از محصولات این حوزه کرده است. 
حسینی یکتا تصریح کرد: طب ایرانی و سنتی تاثیر زیادی بر مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد و در زمینه سلامت و به خصوص موضوع پیشگیری مقدم بر درمان اثرات بسیار ارزشمندی داشته است.
به گفته وی، با ظرفیت غنی گیاهان دارویی در کشور می‌توانیم به جایگاه واقعی در دنیا دست پیدا کنیم.
حسینی یکتا افزود: گردشگری سلامت با دیدگاه طب سنتی پر رونق می‌شود و این حوزه به دلیل ظرفیت‌های بالای خود در کشور می‌تواند در زمینه گردشگری سلامت اثرگذار باشد.
مدیر کل دفتر طب ایرانی و سنتی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: توسعه طب سنتی در سال‌های گذشته دچار فراز و نشیب های زیادی شده  اما تلاش متخصصان و محققان این حوزه کم رنگ نشده است.
در پایان اختتامیه دومین جشنواره طب ایرانی و سنتی از برگزیدگان تجلیل شد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما