۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
کد مطلب : ۳۰۵۶

پیوند موفق عضو ساخته شده با چاپگر ۳ بعدی

پزشکان موفق شدند یک گوش ساخته شده از سلول‌های انسانی را که با استفاده از پرینتر سه بعدی (۳D Printer) تولید کرده بودند به زنی ۲۰ ساله پیوند بزنند.
پیوند موفق عضو ساخته شده با چاپگر ۳ بعدی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو به نقل از نیویورک تایمز، این گوش با استفاده از سلول‌های زنی که پیوند را دریافت کرده بود ایجاد شد. این زن مبتلا به بیماری میکروتیا بود و با گوش راست کوچک به شکلی غیرمتعارف متولد شده بود.

این جراحی بخشی از یک کارآزمایی بالینی برای آزمایش ایمپلنت (AuriNovo 3DBio) است. این شرکت امیدوار است بتواند برای این روش درمانی تایید رسمی بگیرد و به سایر مبتلایان میکروتیا کمک کند. بیماری میکروتیا تقریبا ۱۵۰۰ نوزاد متولد شده در ایالات متحده را در سال تحت تاثیر قرار می‌دهد.

گوش جدید این زن دقیقا با گوش چپ او تطابق دارد. پزشکان معتقدند سلول‌های این گوش به بازسازی غضروف ادامه می‌دهد و ظاهر و حس یک گوش طبیعی را خواهد داشت.

این کارآزمایی بالینی که شامل ۱۱ بیمار است، هنوز ادامه دارد و این احتمال وجود دارد که سایر پیوندهای آن موفقیت آمیز نشوند. اما این شرکت و پزشکان بر این باورند که چون گوش‌های جدید از سلول‌های خود بیماران ساخته شده‌اند، بدن بیماران آنها را پس نمی‌زند.

متخصصان حاضر در این پروژه معتقدند که کارآزمایی بالینی درمان میکروتیا نه تنها می‌تواند شواهد قوی در مورد ارزش این محصول نوآورانه به دنیای پزشکی ارائه دهد، بلکه پتانسیل این فناوری برای ارائه ایمپلنت‌های بافت زنده در سایر روش‌های درمانی را نیز نشان می‌دهد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما