۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴
کد مطلب : ۳۱۹۳

۷ استان کشور درگیر تب کریمه کنگو

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: ۷ الی ۸ استان درگیر بیماری تب کریمه کنگو هستند و شدت بیماری در آنها زیاد است.
۷ استان کشور درگیر تب کریمه کنگو
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ سید محمد آقامیری افزود: با اینکه تعداد استان‌های درگیر بیماری تب کریمه کنگو زیاد نیست اما شدت این بیماری در آن‌ها بالاست.

وی گفت: تاکنون گزارشی از شیوع تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در تهران نداشتیم، بنابر آخرین آمار وزارت بهداشت تا کنون ۳۰ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شده اند که متاسفانه ۲ نفر جان خود را از دست داده اند.

رییس سازمان دامپزشکی تاکید کرد: جمع آوری مراکز عرضه دام زنده و گوشت در کنار جاده ها جزو دستورالعمل‌های بهداشتی در این زمینه است که مدیران کل استانی موظف به اجرای این موضوع و برخورد با این مراکز، مطابق با مقررات و معرفی آن‌ها به مراجع قضایی هستند؛ چرا که عرضه دام و گوشت کنار جاده ها تهدید علیه بهداشت عمومی است.

آقامیری افزود: ستاد ملی کنترل و مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو در سازمان دامپزشکی کشور تشکیل شده است و دستورالعمل‌های لازم در بحث پیشگیری و آموزش را برای مقابله با این بیماری به استان ها ابلاغ خواهیم کرد.

سازمان دامپزشکی کشور  اعلام کرده، با توجه به این که بیماری تب کریمه کنگو با افزایش فعالیت کنه‌ها در فصل گرما، قابلیت انتقال از دام به انسان یا انسان به انسان را دارد،  افراد از خرید محصولات پروتئینی عرضه شده خارج از ضوابط دامپزشکی، خودداری کنند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما