۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
کد مطلب : ۳۳۵۸

چرا مطالبات واکسن سازان پرداخت نمی‌شود؟

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در دو نامه جداگانه به رییس کل دیوان محاسبات و رییس سازمان بازرسی کشور خواستار بررسی علت عدم پرداخت مطالبات شرکت های واکسن ساز داخلی کرونا شد.
چرا مطالبات واکسن سازان پرداخت نمی‌شود؟
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ نامه حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان به مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات و خداییان رییس سازمان بازرسی به شرح زیر است: متاسفانه عدم پرداخت مطالبات شرکت ها و موسسات به عنوان یک واقعیت تلخ می تواند موجب بی اعتمادی و سرخوردگی محققین آنها و ورشکستگی این شرکت ها شود و از این رو لازم و شایسته می داند نکاتی را در این باب به عرض برساند:

 ١- تولید واکسن موثر بر بیماری کووید فرایندی پیچیده است که بدون یاری دولت ها و با منابع سرشار مالی امکان پذیر نیست و در این زمینه نگاهی گذرا بر چرخه تولید این محصول استراتژیک در ممالک گوناگون و بهره مندی از کمکهای چشمگیر بخش عمومی (دولت با نهادها و موسسات وابسته ) کفایت می کند.

 ۲- در کشور ما نیز شرکت های دانش بنیان با اتکا به سفارش و توصیه دولت اقدام به تهیه و تولید واکسن در مقیاس مورد نیاز زدند اما این سفارشات که با وعده قطعی تامین هزینه تمام شده و مخارج حاشیه های آن صورت گرفت تنها در حد حرف باقی ماند و متاسفانه عملا تا بدین لحظه پرداختی از سوی دولت به آنها صورت نگرفته است.

 ٣- وظیفه دستگاههای نظارتی بررسی دقیق این مورد است و با توجه به اینکه رسیدگی شایسته به این موضوع بهبود نظام سلامت و چرخه امور در این حوزه را در پی دارد لازم است این بررسی با دقت تمام و بدون فوت وقت انجام پذیرد.

بنا به مراتب فوق این کمیسیون انتظار دارد نتایج بررسی های آن مرجع محترم در خصوص علت عدم پرداخت مطالبات شرکت های واکسن ساز داخلی را در اسرع وقت دریافت نماید.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما