۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱
کد مطلب : ۳۸۱۰

بعد از طرح دارویار نوبت به مکمل یار رسید

معاون بهداشت وزارت بهداشت از اجرای برنامه مکمل یاری خبر داد و گفت: خانم‌های باردار ساکن مناطق محروم و افراد بالای ۶۰ سال در اولویت این طرح هستند.
بعد از طرح دارویار نوبت به مکمل یار رسید
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ دکتر حسین فرشیدی افزود: برای خانم‌های باردار بویژه در مناطق محروم قرص آهن و اسید فولیک و برای سالمندان کلیسم و ویتامین D در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: برخی بسته‌های مکمل‌یاری مانند قرص آهن یا بسته‌های تغذیه‌ای توسط شبکه بهداشتی و برخی دیگر هم با هماهنگی وزارت رفاه و کمیته امداد در اختیار مشمولین قرار می‌گیرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه برنامه مکمل یاری برای سالمندان ۶۰ سال به بالا هم انجام می‌شود، توضیح داد: سالمندان با انجام آزمایشات خطرسنجی توسط رابط بهداشتی، در صورتی که نیاز به دریافت مکمل داشته باشند بر اساس معیار و ضریبی که می‌گیرند در بسته خدمتی خاص خود قرار می‌گیرند. معمولا در سنین بالا کلیسم و ویتامین D به افراد سالمند ارائه می‌شود.

فرشیدی درباره وضعیت مکمل‌یاری در مدارس نیز بیان کرد: مشکل خاصی در این زمینه نداریم. در مدارس تنها اندکی نگران نحوه استفاده داروها هستیم و اینکه دانش‌آموزان آموزش درستی برای مصرف مکمل بگیرند که این هم کار مشترکی بین دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت با وزارت آموزش و پرورش است که در حال انجام است تا مکمل‌ها پس از تحویل به دانش‌آموز به درستی مصرف شوند.

وی در خاتمه درخصوص مکمل‌هایی که در مدارس به دانش‌آموزان ارائه می‌شود، گفت: قرص آهن+اسیدفولیک یکی از مکمل‌هایی است که ارائه می‌شود؛ زیرا از شایع‌ترین مشکلاتی که نوجوانان ما دارند بحث کم خونی است و این مکمل می‌تواند بخش قابل توجهی از این مشکل را برطرف کند. البته اگر کم خونی درمان نشود می‌تواند مشکلات بسیار زیادی حتی در بحث یادگیری و سلامت دانش‌آموزان ایجاد کند که طرح مکمل‌یاری در مدارس با هدف کاهش این قبیل مشکلات اجرا می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما