۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸
کد مطلب : ۴۰۵۲

نیازهای بودجه‌ای دارو و تجهیزات پزشکی باقی است

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: متاسفانه نگاه به حوزه دارویی کشور امنیتی نیست و هنوز در حوزه دارو و تجهیزات نیازهای بودجه‌ای رفع نشده است.
نیازهای بودجه‌ای دارو و تجهیزات پزشکی باقی است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ حیدر محمدی در آئین افتتاح خط تولید مواد اولیه دارو افزود: سلامت باید در اولویت مسئولان کشور قرار گیرد و اگر امروز این نگاه در کشور حاکم نشود قطعا در سال آینده با مشکل روبرو می‌شویم، بانک مرکزی نیز باید با جدیت این حوزه را مدنظر داشته باشد چراکه با ایجاد هر تلنگری، بازار واکنش نشان می‌دهد. 

محمدی گفت: صنعت داروسازی در مواردی ارتباط مستقیم با ارز دارد، همچنین با کمبودهای بودجه‌ای مواجه است. 

رییس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: کمبود جدی در حوزه دارو در کشور وجود ندارد و قطعا با اقدامات موثر کمبود دارو به سرعت رفع می‌شود، اگر امروز که به یک عدد مناسبی در صنعت دارویی رسیده‌ایم، حاصل تلاش صنعت دارویی در تولید مواد اولیه است و امید است که عمق تولید را بالا ببریم و به ارزش افزوده بیشتری دست پیدا کنیم. 

وی عنوان کرد: داروی استامینوفن یکی از داروهای به ظاهر ساده ولی حیاتی است و راه‌اندازی خط تولید مواد اولیه آن در شرکت کیمیاگران امروز بخشی از وابستگی ما را رفع می‌کند و امیدواریم که در تولید حوزه پلاسما یا تولید انسولین های انسانی نیز به خودکفایی برسیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما