۲
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
کد مطلب : ۲۶۴۰

حذف خام فروشی با شرکت های دانش بنیان

مدیر عامل صندوق سلامت ثامن گفت: بدون شک نقشه ی راه گذار از اقتصاد متکی به نفت به اقتصاد پایدار از گذرگاه فناوری های نوین و نوآوری های خلاقانه میگذرد و چه بستری مناسب تر از شرکتهای دانش بنیان.
حذف خام فروشی با شرکت های دانش بنیان
حمیدرضا فرهادی مدیر عامل صندوق سلامت ثامن در گفت وگو با خبرنگار خبردارو افزود:خوشبختانه امروزه شاهد تسریع ورود شرکتهای دانش بنیان به عرصه های جدی اقتصاد کشور و پر رنگ شدن در مراوادات مالی و اقتصادی هستیم اما همچنان مجموع فروش این شرکتها کمتر از 300 هزار میلیارد تومان است که این عدد کمتر از ۵% از تولید ناخالص داخلی کشور می باشد.
فرهادی تصریح کرد: انتظار می رود با توجه به شرایط خاص کشور شاهد حضور جدی تر شرکت های دانش بنیان در عرصه کلان اقتصادی کشور باشیم.
 مدیر عامل صندوق سلامت ثامن در رابطه با شروع فعالیت صندوق سرمایه گذاری ثامن گفت: این صندوق فعالیت خود را از سال 1389  در زمینه ارائه تسهیلات، سرمایه‌گذاری و ضمانتنامه به پژوهشگران و محققین متقاضی شروع کرده و عمده فعالیت های آن در بخش صدور انواع ضمانت نامه، کارگزاری مالی، ارائه انواع تسهیلات، سرمایه گذاری خطرپذیر در حوزه های فناوری، تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی، دارو های طبیعی، سنتی،  شیمیایی و مکمل ، تولید انواع کیت های تحقیقاتی و آزمایشگاهی و تشخیص، محصولات آرایشی و بهداشتی اپلیکیشن ها و سامانه های مرتبط با حوزه سلامت فعال می باشد.
فرهادی در خصوص نحوه فعالیت شرکت های دانش بنیان گفت: شرکتهای دانش بنیان در واقع گذر گاه فناوری های  نوین و محلی برای نو آوری می باشد پر رنگ شدن حضور این گونه شرکت ها در صنعت سبب کاهش خام فروشی منابع طبیعی و زیرزمینی خواهد شد. در حال حاضر بیش از 6000 شرکت دانش بنیان در کشور فعال است و با استفاده از ظرفیت این گونه شرکت ها می توان به فناوری های نوین روز دنیا دست یافت.
مدیر عامل صندوق سلامت ثامن افزود: بدون شک نقشه ی راه گذار از اقتصاد متکی به نفت به اقتصاد پایدار از گذرگاه فناوری های نوین و نوآوری های خلاقانه میگذرد و چه بستری مناسب تر از شرکتهای دانش بنیان. 
وی اظهار کرد: خوشبختانه امروزه شاهد تسریع ورود شرکتهای دانش بنیان به عرصه های جدی اقتصاد کشور و پر رنگ شدن در مراوادات مالی اقتصادی هستیم اما همچنان مجموع فروش این شرکتها کمتر از 300 هزار میلیارد تومان است که این عدد کمتر از ۵% از تولید ناخالص داخلی کشور می باشد.
فرهادی گفت: انتظار می رود با توجه به شرایط خاص کشور شاهد حضور جدی تر شرکت های دانش بنیان در عرصه کلان اقتصادی کشور باشیم.
وی در خصوص تجربه و فعالیت در شرکت های دانش بیان افزود: تجربه شخصی اینجانب در مراودات با شرکتهای دانش بنیان این است که پاشنه آشیل بسیاری از فناواران این عرصه تمرکز بیش از حد بر روی مسایل فنی شرکت و غافل شدن از ابعاد مهم دیگر مانند ایجاد سازوکار مالی مناسب و استفاده از مشاوره های حقوقی کاربردی است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما