۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
کد مطلب : ۳۲۲۴

بازدید رییس سازمان غذا و دارو از مجموعه بیودارو

رییس سازمان غذا و دارو با هیأتی همراه از مرکز شماره یک شرکت بیودارو بازدید کردند و از نزدیک در جریان مباحث و مشکلات قرار گرفتند.
بازدید رییس سازمان غذا و دارو از مجموعه بیودارو
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ دکتر بهرام دارایی رییس سازمان غذا و دارو در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های صنعت پلاسما، از بررسی اصلاح قیمت ها خبر داد و گفت: صنعت پلاسما یک صنعت استراتژیک است و تلاش خواهیم کرد اصلاح قیمت ها انجام شود تا بقاء شرکت ها به خطر نیافتد.

وی افزود: در اولین جلسه کمیته قیمت گذاری، مباحث مربوط به افزایش هزینه های شرکت ها را مطرح می‌کنیم تا اصلاح قیمت ها صورت گیرد.

رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اهمیت توسعه صنعت پلاسما، گفت: اگر پیشرفت های دارویی امروز را در زمان جنگ تحمیلی داشتیم می توانستیم از آسیب های جدی به رزمنده ها بویژه در حملات شیمیایی، جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: دانش فنی ما در زمینه واکسن سازی برای مقابله با کرونا به کمک ما آمد و توانستیم این دانش را در همه گیری کرونا تبدیل به محصول کارآمد کنیم، در حوزه بایوتکنولوژی هم ما جزو ۱۰ کشور اول در جهان هستیم و استفاده از این دانش برای ساخت دارو بسیار مهم است.

دکتر دارایی با اشاره به پیشرفت های داخلی در صنعت پلاسما،افزود: باید دستاوردها و توانمندی های این صنعت استراتژیک به جامعه معرفی شود و در این خصوص اطلاع رسانی های لازم انجام گیرد.

همچنین دکتر محمد شاه بختی مدیرعامل بیودارو و نایب رییس انجمن تامین کنندگان پلاسما و داروهای پلاسمایی در این مراسم ضمن اشاره به مشکلات ناشی از عدم اصلاح قیمت ها، گفت: اگر درخصوص مشکلات اقتصادی شرکت های پلاسما چاره ای اندیشیده نشود و اصلاح قیمت ها صورت نگیرد، صنعت نوپای پلاسما تعطیل خواهد شد و این خودکفایی که حاصل سال ها تلاش است از بین می رود، در نتیجه کشور ناچار می شود داروهای مشتق از پلاسما را بطور کامل وارد کند.وی با ارائه آمار و مستندات افزایش هزینه های تمام شده طی ۵ سال گذشته افزود: اقلام مورد نیاز، هزینه های گمرک، مواد اولیه و دستمزد نیروی انسانی چند برابر شده است، این درحالیست که محصولات ما فقط بین ۱۷ تا ۵۳ درصد در این سالها افزایش قیمت داشتند.
دکتر شاه بختی تاکید کرد: فقط از سال گذشته تا کنون با افزایش ۵۷ درصدی حقوق و دستمزد، افزایش ۱۰۰ درصدی اجاره بهاء، افزایش ۳۰۰ درصدی هزینه های آزمایشگاهی و قیمت کیت و همچنین افزایش ۵۰ درصدی پرداخت به اهدا کنندگان مواجه شده ایم.
​​​​​​
مدیرعامل بیودارو با اشاره به تاریخچه تاسیس مراکز پلاسما عنوان کرد: اولین مرکز جمع آوری پلاسما در کشور سال ۱۳۸۲ تاسیس شد و معاهده ای بین شرکت های تیپیکو، درمان آرا و سفیر وقت ایران در آلمان به امضا رسید تا شرکت بیودارو ایجاد شود.

وی گفت: این شرکت با همکاری شرکت بایوتست آلمان و داروپخش ایران تأسیس شده است، خوشبختانه پلاسمای مردم ایران بخاطر سبک زندگی ناشی از معیارهای اخلاقی و مذهبی، جزو سالم ترین نوع پلاسما در دنیاست و از کیفیت بالایی برخوردار است.

این بازدید با هماهنگی انجمن تامین کنندگان پلاسما و داروهای پلاسمایی صورت گرفته بود و مدیران عامل شرکت های پلاسمایی نیز در این برنامه حضور داشتند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما