۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۵
کد مطلب : ۳۹۵۶

بیش از ۶۰ درصد پزشکان در کلانشهرها هستند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بیش از ۶۰ درصد پزشکان در کلانشهرها متمرکز شده‌اند که این موضوع باعث شده نه تنها در مناطق محروم بلکه در مناطق کم برخوردار و کمتر توسعه یافته با کمبود جدی مواجه شویم.
بیش از ۶۰ درصد پزشکان در کلانشهرها هستند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ محمدعلی محسنی بندپی افزود: مجلس طرح «اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی» را در دستور کار قرار داد تا بتواند به توزیع عادلانه پزشک منجر شود و در این طرح مشوق های لازم برای پزشکان مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: در طرح مذکور تلاش ما این بوده که مشکلات پزشکان دیده شود، یکی از علل عدم ماندگاری پزشکان در مناطق محروم این است که محل خدمت زوجین از هم جدا می‎‌افتد و در این طرح اصلاحی این موارد به خوبی دیده شده چراکه کاملا مغایر قانون جوانی جمعیت نیز هست.

محسنی بندپی ادامه داد: افزون بر این یکی دیگر از ایرادات قانون فعلی این است که دوران تعهد یک پزشک در منطقه محروم چندین سال به طول می انجامد که در این طرح جدید برای کاهش این مدت و همراهی خانواده با پزشک متعهد خدمت، موارد خوبی پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: در تبصره 6 این طرح نیز برای زوجینی که دارای فرزند شوند، 6 ماه کاهش زمان انجام تعهدات پیش بینی شده که مشوقی در راستای قانون جوانی جمعیت باشد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما