۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷
کد مطلب : ۴۰۳۱

فضاسازی مونتاژکارانِ تجهیزات پزشکی برای جلوی از واردات

رییس سازمان غذا و دارو درباره برخی اظهارات مبنی بر کمبود تجهیزات و ملزومان پزشکی در کشور، گفت: برخی بی‌شرمانه و بی‌رحمانه جو کمبودهای تجهیزات پزشکی را برای ایجاد انحصار و افزایش قیمت محصول خود راه می‌اندازند.
فضاسازی مونتاژکارانِ تجهیزات پزشکی برای جلوی از واردات

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ دکتر سید حیدر محمدی افزود: یک شرکت یکسری از تجهیزات پزشکی را مونتاژ کرده و ادعا می‌کند که تولید داخلی است، ما اعلام می‌کنیم که کالای شما مونتاژی است و نه تولید، اما می‌گوید من تولید داخلی‌ام و فقط هم محصول من در بازار باشد و قیمت‌گذاری سه برابر قیمت وارداتی را هم می‌خواهد.

وی ادامه داد: این شرکت تلاش می‌کند که مسیر واردات را ببندد تا محصولش انحصاری شود و قیمت را افزایش دهد. در حالی که ما اعلام می‌کنیم که اگر در تجهیزات پزشکی بیش از ۵۰ درصد قطعات محصولی تولید داخلی باشد، آن را تولید مستقیم داخل محسوب می‌کنیم. برخی شرکت‌ها محصول مونتاژی را می‌خواهند به نام تولید داخلی محسوب کنیم. زیرا تولید مستقل داخلی برایش مزیت ممنوعیت واردات، انحصار و افزایش قیمت دارد و ما هم این مجوز را ارائه نداده‌ایم.

محمدی بیان کرد: گاهی کمبود تجهیزات پزشکی در برخی بیمارستان‌ها ناشی از نداشتن نقدینگی در بیمارستان است، بیمارستان پول تجهیزات پزشکی خریداری شده را ندارد و شرکت هم بلاکش کرده است. بنابراین بحث کمبود نیست بلکه بیمارستان نقدینگی لازم برای خرید تجهیزات پزشکی را ندارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما