۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
کد مطلب : ۳۴۸۶

بخاطر قیمت پایین واکسن سرمایه گذارها بسمت دارو می روند

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری گفت: قیمت فروش واکسن بسیار پایین تر از دارو است و برای همین بخش خصوصی ترجیح می دهد بجای تولید واکسن در زمینه ساخت دارو سرمایه گذاری کند.
فایل ویدیو
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبردارو؛ دکتر مصطفی قانعی افزود: اگر یک موسسه زیست فناوری بخواهد بین ساخت واکسن و دارو یکی را انتخاب کند حتما در حوزه دارو سرمایه گذاری می کند چون برآوردها نشان می دهد که با توجه به سرمایه گذاری انجام شده ممکن است قیمت فروش یک ویال واکسن 1000 تومان باشد اما مشابه همان در دارو به قیمت 900 هزار تومان فروش می رود.

وی ادامه داد: دارو برای نیاز امروز بیمار است اما واکسن برای پیشگیری در آینده، بخاطر همین خیلی به مقوله واکسن سازی توجه نمی شود چون این موضوع نیازمند یک نظام مناسب اقتصاد درمان است،

دکتر قانعی گفت: اگر کسی امروز یک واکسن سرطان رحم تزریق کند، این واکسن ممکن است 20 سال دیگر از بروز سرطان رحم در او پیشگیری کند ولی هزینه آن را امروز می دهد. اهمیت این موضوع برای دولت و حتی خود فرد خیلی ملموس نیست.

وی تصریح کرد: در دنیا معمولا دولت ها واکسن های مهم را قبل از تولید، پیش خرید می کنند اما ما شاهدیم که امروز واکسن سازان داخلی با چالش دریافت پول واکسن خود مواجه هستند. 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما